خبر

۷۸۹ دانش‌آموز در آذربایجان شرقی مسموم شدند/کرونا شیب نزولی دارد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرنگار مهر، بهمن نقبور شامگاه پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: اکثر همکاران در داروخانه ها در صدد رفع مشکلات مردم هستند و اگر افرادی هستند که باعث دلخوری مردم می شوند به ما بگویید تا پیگیری کنید. بالا.”

و ادامه داد: تا زمانی که از پیشگیری و سلامت استفاده نشود در حوزه بهداشت و درمان پیشرفت نخواهیم کرد و آنچه صرف درمان و پیشگیری می شود مشکلی را حل نمی کند.

وی افزود: شورای سلامت در کشور ما مغفول مانده است، شورای عالی سلامت در تهران تشکیل شد و در استان ها نیز برگزار می شود، مذاکرات اولیه با استاندار انجام شد و در سال 1402 شورای عالی سلامت استان تشکیل می شود. برگزار شد. تاسيس شده در حوزه سلامت با حداکثر 25 درصد وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشكي تاثيرگذار است و همه بايد در كنار هم باشند و كار گروه آن نيز راه اندازي شد تا با انجام آن در سال 1402 و رسانه ها احساس کنید که نگرش نسبت به بیماری ها تغییر کرده است.

نقی پور در خصوص فرسودگی ساختمان های بیمارستانی خاطرنشان کرد: در استان ما هر لحظه امکان وقوع زلزله وجود دارد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی 13 بیمارستان در کشور ایجاد شد که 12 بیمارستان در شهرهای تبریز بود. مرکز بهداشت استان، شمال غرب کشور و بسیاری از استان های مجاور است و در صورت بروز بحران به این شهرستان مراجعه می کنند.

وی ادامه داد: بیمارستان های قدیمی تبریز و بیمارستان امام رضا (ع)آ) مردانی آذر بعداً تأسیس شد، در صورت وقوع زلزله بیشتر نگران خسارت خود بیمارستان ها هستیم، به مقامات کشوری اکیداً اعلام کرده ایم، اما برنامه هایی برای جایگزینی بیمارستان های موجود با چندین بیمارستان داریم.

وی افزود: بیمارستان های سینا و مدنی نیز قدیمی هستند و بیمارستان جایگزینی را پیشنهاد دادیم که قرار است توسط شرکت های خارجی ایجاد شود و تاسیس سه بیمارستان در سطح کشور مصوب شد و به نهاد ریاست جمهوری ابلاغ شد و در دوره ریاست جمهوری. در سفر به چین پیشنهاد شد بیمارستان هایی با انحلال نفت ساخته شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: به بیمارستانی هزار تختخوابی هم نیاز داریم که ساخت آن نسبت به قبل با سرعت بیشتری ادامه داشته و به خوبی پیش می رود و از منابع مختلف استفاده می کنیم.

و ادامه داد: همچنین پیشنهاد ایجاد بیمارستان دیگری با ظرفیت 1000 تخت را داده ایم که وام آن توسط سازمان برنامه و بودجه تامین می شود و در صورت تصویب در سطح کشور، بیمارستانی از این طرف تامین می شود. همچنین.

وی در خصوص وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور نیز گفت: انتظار داشتیم اوج ویروس کرونا در یک ماه گذشته باشد، اما روند کاهشی کرونا ادامه داشت و در اسفندماه روند کاهشی خود را آغاز کرد، اما چندان زیاد نیست. شدید است و در بیشتر روزهای استان فوتی داریم، نداریم و در برخی روزها هم فوتی داریم. در 24 ساعت گذشته 98 نفر را به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری کرده ایم که 25 نفر از آنها در بخش های ویژه و 9 نفر وابسته به دستگاه های مصنوعی هستند.

نقبور گفت: این هفته رنگ قرمز و نارنجی نداشتیم اما 8 شهر زرد و 13 شهر آبی داشتیم و جای نگرانی نیست اما باید مورد توجه قرار گیرد و موارد مشکوک حتما از ماسک و ماسک تنفسی استفاده کنند. فضاهای باریک

وی همچنین درباره حق الزحمه پزشکان یادآور شد: ما حق تعیین حق الزحمه پزشکان را نداریم، این بر عهده وزارت بهداشت و درمان است و نقش منفی و دلسرد کننده ای نداشتیم. بحث بر سر چند عامل است اگر بخواهیم کارشناسی حل کنیم باید توجه و کار چند بعدی داشته باشیم یک راه تعاریف است.

وی ادامه داد: بحث رشوه مطرح نبود، اگر همکار رشوه می گرفت و مبالغ گزافی خلاف قانون می کرد، با قانون برخورد می کرد، رسیدگی می کرد و به تشریفات قانونی خود تسلیم می شد اما اکثریت جامعه پزشکی. خدمتگزار ما هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به طرح تعرفه پرستاران تصریح کرد: همه عزیزان در حوزه سلامت نظامی هستند. حمل کننده افراد و دانشگاه های علوم پزشکی هستند که به صورت 24 ساعته فعال هستند و تعدادی از آنها پرستار هستند. حساب اعتبارات را واریز کردیم و سه ماهه سوم را پرداخت کردیم و سه ماهه چهارم کامل ثبت نشد و مبلغ سررسید بود. حساب آخرین واریز و پرداخت می شود و اجازه یک روز تاخیر در پرداخت را نمی دهیم.

وی ادامه داد: طرح تعرفه ای اما برای پرستاران بود ماماها آنها نیز از این طرح راضی نبودند برای به روز رسانی و هر زمان که اجرا شود در خدمت شما هستیم، برای عدالت اجتماعی در حوزه سلامت تلاش می کنیم و تعداد بیماران اعزامی از شهرستان به تبریز کاهش می یابد و این یعنی افزایش تعداد پزشکان و متخصصان آنجا. امکانات بیشتری در برخی بیمارستان ها ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: راهی جز افزایش سلامت و پیشگیری وجود ندارد و ظرفیتی بالاتر از آن وجود ندارد و با کمترین هزینه حتی کمتر از افغانستان امکانات را در بیمارستان ها ارائه می کنیم که یکی از روش های پیشگیری است. و پیشگیری تثبیت سیستم ایمنی بدن

آن طور که نقی پور در خصوص اعتبارات سفرهای ریاست جمهوری توضیح داد: در سفرهای منطقه ای چندین تصمیم داشتیم که وظیفه اول بر عهده سازمان برنامه و بودجه، وظیفه دوم ادارات و وزارتخانه های ذیربط و سومین وظیفه است. مسئولیت شهرستان است؛ بر اساس جذب منابع مالی که در پروژه های دانشگاه علوم پزشکی تبریز رخ داد، منابع تخصیص سفر کاهش یافت، اما از زمانی که حل شد، جذب از سوی وزارت بهداشت همراه خوبی بود و اعتبارات برنامه جذب شد. همچنین خوب است، اما گاهی اوقات یکی به سمت دیگری رانده می شود.

وی همچنین با اشاره به عفو دانشجویان مقصر حوادث اخیر گفت: در مشکلات اخیر دانشگاه ها چالش هایی به وجود آمده است که جزو سیاسی ترین دانشگاه ها، دانشگاه علوم پزشکی تبریز و تا کنون بوده است. در بحبوحه یک بحران عفونت ها ساعت با الصدر برخورد شد و دانشجویان مقصر به کمیته انضباطی رفتند، اما دانشجویان مورد عفو قرار گرفتند تا اگر مشکلی ایجاد نکردند، اتهامشان به آنها باشد.

و درباره معضل سگ های ولگرد نیز گفت: سگ های ولگرد یک معضل اجتماعی هستند و همه باید به آنها کمک کنند و شاید تصمیم گرفته شود که برخورد قانونی با آنها شود اما برخی گفتند توهین است اما مراجع ذیصلاح شهرداری ، شهرستان و بهداشت و درمان باید با هم همکاری کنند و کارشناسان را مورد بحث و بررسی قرار دهند. آرامش و سلامت روان

نکبور همچنین یادآور شد: یکی از اقدامات ما باید پیگیری با پزشک خانواده باشد. در آذربایجان شرقی نسبت به استان های دیگر از نظر پزشک خانواده پیشرفت بهتری داشته ایم اما با اول فاصله زیادی داشتیم و اکنون استان در مرحله بهبود و ثبات است. خیلی زیاد شده و بیمه ها و مردم باید همکاری کنند و بحث ایجاد زیرساخت ها مهم است تا هزینه های مردم کاهش پیدا کند و قدم به قدم پیشرفت کند.

و در ادامه گفت: ادامه دهید و ادامه دهید اشرف ما رفتاری با اعضای هیئت علمی در این زمینه داشته ایم مسئله اولويت اول انجام صحيح وظايف است و براي اين قوانين بايد اجرايي باشد، قوانين اخلاق آموزشي، پژوهشي و اداري نيز مهم است ولي نارضايتي از آنها وجود نداشت.

وی با اشاره به موضوع مسمومیت دانش آموزان دختر افزود: در خصوص مسمومیت دانش آموزان دختر مسئولیت رسانه ها بر عهده ستاد بحران استان است و مقرر شد که هیچ کس دیگری اظهار نظر نکند و با هم پیش برویم. و یکسری اتفاقات رخ داده است و مدارس ارتباطات می‌دانند که حاضرین و همکاران ما در اسرع وقت موارد را بررسی کردند و برای اینکه اضطراب زیادی ایجاد نکنند ابتدا به صورت گروهی رفتند و در صورت نیاز از دیگران کمک خواستند.

با رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز همراه باشید: دانش 789 یادگیرنده آنها نیاز به درمان داشتند، 135 نفر در کلینیک های سرپایی مداوا شدند، 313 نفر توسط همکارانشان به بیمارستان منتقل شدند، 341 نفر با ماشین شخصی به بیمارستان مراجعه کردند، فقط 32 نفر در وضعیت بدی قرار داشتند و پس از چند ساعت وضعیت آنها تثبیت شد و آنها هیچ عارضه ای نداشت؛ نوع مسمومیت مشخص نشده و احتمال می رود که ماده استنشاقی باشد اما گزارش رسمی در ماه های آینده اعلام خواهد شد.

وی افزود: در بیمارستان شهدا، مرکز درمان بیماران تومور مغزی در بیمارستان امام رضا (ع) هیچ مشکلی برای اسکن مغز و نمونه برداری نداریم.آ) و شهدا. بنابراین بیشتر در بیمارستان امام رضا (ع)آ) بیماران معاینه و ضروری هستند بسیار و هیچ کمبودی وجود ندارد.

وی اظهار داشت: دستگاه اشعه ایکس در بیمارستان الشهدا مشکل داشتیم که خوشبختانه برای تعمیر فرستاده شد و چندین دستگاه جدید خریداری کردیم.

سروان بور در خاتمه با تاکید بر بیمارستان اطفال نیز خاطرنشان کرد: هیات امنای بیمارستان اطفال توسط حاج مردانی آذر و دانشگاه تعیین شده و اکنون در حال تهیه آیین نامه اجرایی و تشکیل جلسات دوره ای هستند و ما دخالتی در آن نداریم. کار آنها به هر نحوی باشد و با تمام تلاش ما هماهنگ باشد. آنها بر اساس بهره وری جلو می روند و برون سپاری می کنند، اخیرا برنامه درمان رایگان برای نیازمندان در نظر گرفته شده است، اکنون بیش از 450 نفر در بیمارستان داریم، ارائه خدمات افزایش یافته است، دستگاه ها و بخش های جدید نیز افزایش یافته است. راه اندازی شده است.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا