خبر

۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای طرح هادی روستاهای کشور مصوب شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر نیکزاد عصر شنبه در حاشیه بازدید از روستاهای شهرستان‌های فومن در گفتگو با خبرنگاران با اشاره اهمیت اجرا و بازنگری طرح هادی که نقش مهمی در ماندگاری روستاییان در روستا دارد، گفت: برای اجرای طرح هادی مسئولان دولتی و مجلس شورای اسلامی نظر مساعدی دارند.

وی با بیان اینکه در کمیسیون تلفیق پنج هزار میلیارد تومان اعتبار برای روستاهای کشور مصوب شده است، افزود: با کمک همه دستگاه‌ها و اعتبارات استانی طرح هادی به شکل مطلوبی ساماندهی می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: در استان گیلان بخصوص شهرستان‌های فومن و شفت که جمعیت در حال افزایش است بازنگری طرح هادی باید مورد نظر قرار داده شود.

وی با تأکید بر لزوم حفظ شالیزارها و باغات کشاورزی از سرمایه‌های ملی، تصریح کرد: باید بر اساس ضوابط و مقررات ضمن بازنگری طرح هادی حفظ شالیزارها و باغات مورد توجه قرار گیرد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اضافه کرد: برای حل مشکل مسکن جوانان در بعضی از روستاها با توجه موانع موجود راهکاری جز ساخت واحدهای مسکونی دو طبقه وجود ندارد که برای تحقق این مهم دو وام ۲۰۰ میلیون تومانی با باز پرداخت ۲۰ ساله برای ساختمان‌های دوطبقه پرداخت خواهد شد.

وی یادآور شد: موانع پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی روستایی برطرف شده است و طی چند روز آینده پرداخت تسهیلات آغاز خواهد شد و مشکل ضامن نیز به صورت سفته زنجیره‌ای سه نفره با بازپرداخت ۲۰ ساله حل شده است.

نیکزاد گفت: سود این تسهیلات ۵ درصد با اقساط حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

وی به برگزاری جلسات زیادی برای رسیدن به راهکار مناسب اشاره و اضافه کرد: تأکید رئیس جمهور بر اجرایی شدن این مصوبه بوده است و از بابت تأخیری که در پرداخت این تسهیلات ایجاد شده از همه روستاییان عذرخواهی می‌کنم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به دستور دفتر ریاست جمهوری مبنی بر پرداخت این تسهیلات، تصریح کرد: بانک مرکزی ابلاغیه تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی را به همه بانک‌های عامل ارسال کرده و از سوی دیگر ضمانت نامه‌ای از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید ارائه می‌شد که با توجه به پیگیری دفتر ریاست جمهوری در روزهای آینده این ضمانت نامه نیز صادر می‌شود.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا