خبر

۵۹۹ پرونده قاچاق در گمرک بازرگان تشکیل شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، رامین ظهیری در این زمینه اظهار کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون، ارزش ریالی پرونده‌های قاچاق ۲ میلیارد و ۹۵۹ میلیون و ۵۸۹ هزار و ۸۲۷ ریال رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۱۴ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: عمده پرونده‌های قضائی تشکیل شده در این گمرک از ابتدای سال جاری مربوط به قطعه‌های صنعتی، گازوئیل، مشروبات الکلی، لوازم یدکی، البسه، دارو، پزشکی، انواع مواد مخدر، انواع چسب، دنبلان، تریلر، بیل مکانیکی، جوجه، رزین اپوکسی، مواد آرایشی و بهداشتی و سیگار است.

مدیرکل گمرک بازرگان اضافه کرد: کالاهای قاچاق به کمک دستگاه‌های کنترلی و سامانه ایکس‌ری حین ورود و خروج کامیون‌ها کشف و ضبط می‌شود.

وی ادامه داد: از ۵۹۹ پرونده تشکیل شده در خصوص قاچاق، ارزش ریالی ۵۸۸ مورد آن بالای ۱۰ میلیون ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶ درصد کاهش داشته و ۱۱ مورد کمتر از ۱۰ میلیون ریال بوده که هشت درصد کاهش داشته است.

گمرک بازرگان یکی از مبادی سه‌گانه تجارت مرزی ایران و ترکیه به شمار می‌رود که به صورت شبانه‌روزی در شمال آذربایجان‌غربی فعال است؛ این مرز که دروازه ورود ایران به کشورهای اروپایی به شمار می‌رود، در فاصلهٔ یک کیلومتری شهر بازرگان از توابع شهرستان ماکو در آذربایجان‌غربی قرار دارد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا