خبر

۳۷۷ طرح تسهیلاتی در استان تهران به بانک های عامل معرفی شده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، حشمت الله عسگری صبح یکشنبه در جلسه بررسی طرح‌های معرفی شده دستگاه‌های اجرایی از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: تاکنون ۳۷۷ طرح با تسهیلاتی معادل ۳۶ هزار و ۶۵۷ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۶۰۳۰ نفر در جلسات متعدد بررسی و به بانک‌های عامل معرفی شده اند.

وی طرح‌های مصوب را مربوط به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با ۱۱۴ طرح، جهاد کشاورزی با ۱۰۱ طرح، صمت با ۱۰۱ طرح، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با ۳۶ طرح، ورزش و جوانان با ۸ طرح، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با ۸ طرح، ارتباطات و فناوری اطلاعات با ۳ طرح، سازمان هواپیمایی با ۳ طرح و فرهنگ و ارشاد اسلامی با ۳ طرح عنوان کرد.

معاون اقتصادی استاندار تهران افزود: حدود ۵۷ درصد از تسهیلات طرح‌های معرفی شده به سرمایه در گردش و ۴۳ درصد به سرمایه ثابت واحدهای تولیدی اختصاص یافته است.

عسگری در بخش دیگری از جلسه با انتقاد از روند پرداختی‌ها گفت: ضرورت دارد بانک‌ها نسبت به افزایش میزان پرداختی تسهیلات به متقاضیان با توجه به محدودیت زمانی توجه کنند.

وی فرصت زمانی لازم برای تکمیل پرونده و مراجعه متقاضیان در طرح‌های درخواستی سرمایه در گردش را ۱۵ روز و طرح‌های ثابت را یک ماه اعلام کرد و افزود: در صورت عدم مراجعه، این طرح‌ها عودت و طرح جایگزین معرفی خواهد شد.

گفتنی است در این جلسه ۴۲ طرح با تسهیلاتی بالغ بر ۱۰,۷۶۳ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۵۵۸ نفر جهت معرفی به بانک‌های عامل مصوب گردید.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا