خبر

۳۶ هزار پلاک از اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری تعیین تکلیف شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، یدالله مظاهری عصر سه شنبه در کمیسیون رفع تداخلات ارضی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه قانون ماده ۵۴ رفع موانع تولید در سال ۹۴ به تصویب رسیده است، اظهار کرد: هدف از تصویب قانون رفع اختلافات مردم و دولت بوده است.

وی تصریح کرد: ۲۵۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی در چهارمحال و بختیاری وجود دارد.

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه حدود ۲۰ درصد کل سطح اراضی، ملی هستند، عنوان کرد: زمانی که نقش اجرایی مقررات اراضی ملی تهیه و تصویب شده است بعضاً حق و حقوق مردم به دلایل مختلف رعایت نشده است که در این کمیسیون حقوق مردم بررسی و رسیدگی می‌شود.

مظاهری ادامه داد: از سال ۹۴ تا کنون حدود ۸۶ هزار هکتار از اراضی استان مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه نقشه اراضی توسط مشاوران جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری تهیه می‌شود، تصریح کرد: نقشه‌های تائید شده توسط سازمان نقشه برداری تأیید و در سامانه ثبت اسناد بارگذاری می‌شود.

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: پس از تائید و ثبت نقشه‌ها، سند شش دانگ صادر می‌شود.

مظاهری از تعیین تکلیف ۳۶ هزار پلاک از اراضی استان خبر داد و گفت: در کمیسیون امروز حدود هزار و ۶۰۰ هکتار اراضی منابع ملی کسر و به اراضی اشخاص اضافه شد.

وی با بیان اینکه در سال آینده برای ۱۲۵ هزار هکتار از اراضی سند صادر خواهد شد، مطرح کرد: رفع تداخلات ارضی با همکاری و همراهی دستگاه‌های مرتبط امکان پذیر است که تا کنون این همراهی وجود داشته است.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا