خبر

۳۳ هزار فرزند شهید و ایثارگر جویای کار هستند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرگزاری مهر، امیرحسین قاضی زاده الهاشمی ظهر پنجشنبه در سفر به استان سیستان و بلوچستان در دیدار با نخبگان، مدیران و تشکل های ایثارگر سیستان و بلوچستان افزود: جامعه ایثارگر باید شناخته شود. برای توانایی هایش و مردم باید بدانند، همانطور که این جامعه در جنگ تحمیلی و دیگر دسیسه ها امنیت را برای آنها به ارمغان آورده است، امروز نیز می تواند برای تغییر اوضاع تلاش کند.

و ادامه داد: 33 هزار فرزند از فرزندان شهید و ایثارگر کشور جویای کار هستند و موثرترین راه برای ایجاد فرصت های شغلی، تربیت فرزندان فناور و سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان است. به طور جدی در علم و فناوری، برای حل مشکل اشتغال.

وی تاکید کرد: دولت سیزدهم توجه ویژه ای به توسعه شرکت های دانش بنیان داشته و در این راستا در حال بررسی مدل های مختلف با توجه به شرایط استانداری از نظر جغرافیایی، اقلیمی، توانمندی ها و ظرفیت های محلی است.

قاضی زاده الهاشمی افزود: جوانان به ویژه جامعه ایثارگر به جای ایستادن در صف اشتغال دولتی در جهت ایجاد فرصت های شغلی و افزایش تولید ملی با کارآفرینی تلاش کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه سالانه حدود 70 هزار فرصت شغلی در بخش دولتی ایجاد می شود، ادامه داد: این میزان نشان دهنده تعداد زیاد جوانان جویای کار به ویژه در بخش داوطلبانه نیست.

شایان ذکر است در پایان این دیدار تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان و اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان در زمینه بهره برداری منعقد شد. پارک علم و فناوری برای ایجاد فرصت های شغلی برای خانواده های شهدا و ایثارگران.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا