خبر

۳۰ درصد جمعیت شهری گلستان در بافت فرسوده ساکن هستند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، حسین محبوبی شامگاه دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: بازآفرینی شهری نگرش و اقدامات جامع و گسترده‌ای است که در شهرها انجام می‌شود تا با انجام عملیات خاصی به پایداری اقتصادی، اجتماعی، کالبدی و محیطی در محلات مختلف برسیم.

مدیرکل راه شهرسازی گلستان افزود: براساس این تعریف، چهار هدف عمده در بازآفرینی شهری دنبال شده که اولین مورد ارتقاء کیفی فضاهای عمومی و زیرساخت‌ها، توسعه و تجهیز خدمات روبنایی، بهسازی و مقاوم سازی واحدهای ساختمانی و توان افزایی اجتماعی و اقتصادی است.

وی بیان کرد: توان اقتصادی ساکنان این محلات کمتر، آسیب‌های اجتماعی بیشتر و واحدهای مسکونی آن ریزدانه و فاقد استحکام لازم هستند و تراکم افراد هم در واحد سطح بیشتر است.

محبوبی با بیان این که ۱۶ شهر گلستان دارای بافت فرسوده مصوب هستند، اضافه کرد: ۲۷ درصد شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت فرسوده بوده و ۳۰ درصد جمعیت در این بافت‌ها سکونت دارند.

مدیرکل راه شهرسازی گلستان گفت: در شهر گرگان ۳۵ درصد جمعیت شهری در ۲۴ درصد بافت ناکارآمد و در شهر گنبدکاووس ۴۸ درصد جمعیت در ۳۱ درصد مساحت شهری بافت ناکارآمد ساکن هستند و این امر زنگ خطری برای این مناطق است.

محبوبی ادامه داد: برای تشویق سرمایه گذاران برای ورود به ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده استان، مشوق‌های خوبی در نظر گرفته شده است.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا