خبر

۱۶۳مورد نقض آتش بس در الحدیده/ کشته و زخمی شدن چند زن و کودک یمنی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، اتاق عملیات افسران رابط در الحدیده اعلام کرد که در ٢٤ ساعت گذشته ائتلاف سعودی ١٦٣ مرتبه توافق آتش بس در استان الحدیده را نقض کردند.

از سوی دیگر ائتلاف سعودی پس از ناکامی در پیشروی‌های زمینی در شهر حرض در استان حجه در شمال غرب یمن اقدام به حملات هوایی کردند.

منابع امنیتی تأیید کردند که جنگنده‌های ائتلاف سعودی شهر حرض را ۲۶ مرتبه هدف حملات خود قرار دادند. همچنین منطقه الجوبه در استان مارب نیز دو بار هدف حملات هوایی ائتلاف سعودی قرار گرفت.

همچنین در حمله جنگنده‌های سعودی به منطقه عبس در استان حجه یک نفر شهید و ٨ تن دیگر زخمی شدند. بیشتر زخمی‌ها زن و کودک هستند.

گفتنی است روز یکشنبه منابع رسانه‌ای وابسته به نیروهای صنعا، صحنه‌هایی از پیشروی‌های نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در جبهه راهبردی حرض در استان حجه یمن و تلفات و خسارات سنگینی که به نیروهای سعودی و مزدوران آنها وارد شده است، پخش کردند.

طبق اعلام نیروهای صنعا، شمار تلفات نیروهای متجاوز از آخرین تشدید تنش در حرض تاکنون به بیش از ۵۸۰ کشته و زخمی رسیده است. از این میزان ۲۰۰ نفر به هلاکت رسیده‌اند و در میان کشته‌ها و زخمی‌ها شماری از نیروهای ارتش رژیم سعودی و مزدوران سودانی به چشم می‌خورند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا