آموزشی

۱۴ راه کسب درآمد با سرمایه کم (0تا 9 میلیون تومان) فقط برای ایرانی ها!


همه ما به‌دنبال راهی برای کسب درآمد با سرمایه کم هستیم؛ حتما در اطراف خود افراد زیادی را می‌شناسید که برای گذراندن زندگی دو یا سه شغل دارند. هیچ‌کس از اینکه درآمد بیشتری داشته باشد ناراحت نمی‌شود. 

شاید شما هم یکی از افرادی هستید که از کودکی به فکر راه‌اندازی کسب‌وکار شخصی خود هستند، اما هیچ‌گاه به‌دنبال علاقه خود نمی‌روند؛ زیرا فکر می‌کنند که به سرمایه زیادی نیاز دارند و نمی‌توانند موفق شوند. در ادامه مقاله، راه‌های زیادی برای کسب درآمد با سرمایه کم و راه‌اندازی شغلهای بدون سرمایه اولیه بیان خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

سرفصل‌های این مقاله عبارت‌اند از:

  • چه کارهایی میتوان با سرمایه کم انجام داد؟
  • ۱۰ راه کسب درآمد با سرمایه کم
  • شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها

چه کارهایی میتوان با سرمایه کم انجام داد؟

۱- کسب‌وکارهای خانگی

امروزه کسب‌وکارهای خانگی رونق زیادی پیدا کرده‌اند و متوسط درآمد آن‌ها رقم چشم‌گیری است. کسب‌وکارهای خانگی به سرمایه اولیه زیادی نیاز ندارند و به همین دلیل ریسک پایینی دارند. پس اگر تجربه راه‌اندازی کسب‌وکار ندارید، این راه گزینه مناسبی برای کسب درآمد با سرمایه کم است. 

۲- کسب‌وکارهای اینترنتی

مدت زیادی است که اینترنت وارد زندگی همه ما شده است و دیگر به جز جدایی‌ناپذیر زندگی تبدیل شده است. این موضوع مزایای زیادی را به همراه دارد که یکی از آن‌ها، رونق کسب‌وکارهای اینترنتی است. اگر ایده خوبی داشته باشید و کسب‌وکار اینترنتی خود را راه‌اندازی کنید، به احتمال زیاد موفق خواهید شد؛ اما به زمان و تلاش زیادی نیاز دارند. 

راه‌اندازی کسب‌وکارهای ذکر شده در بالا، کار ساده‌ای به‌نظر می‌آید؛ اما احتمال شکست آن‌ها زیاد است. پس ایده کسب و کار خوبی برای خود پیدا کنید و به دقت تمام مراحل راه‌اندازی و رشد کسب‌وکار خود را طی کنید تا موفق شوید. توجه داشته باشید که در ابتدای مسیر راه اندازی کسب‌وکار خود، گام‌های کوچک بردارید تا در صورت شکست، خسارت زیادی به شما وارد نشود و سرمایه زیادی را از دست ندهید. بعد از اینکه کسب‌وکارتان به ثبات نسبی رسید، می‌توانید به فکر توسعه کسب‌وکار و کسب درآمد بیشتر باشید.

۱۰ راه کسب درآمد با سرمایه کم

شاید فکر کنید که با سرمایه اندک خود نمی‌توانید کاری انجام دهید، اما با مطالعه این مقاله، متوجه اشتباه خود می‌شوید. در این بخش، راه‌های مختلفی را برای کسب درآمد با سرمایه کم بررسی می‌کنیم و به معرفی کسب و کارهای کوچک می‌پردازیم. برخی از این روش‌ها تقریبا به هیچ سرمایه اولیه‌ای نیاز ندارند و می‌توان گفت شغلهای بدون سرمایه اولیه هستند و بقیه آن‌ها، کارآفرینی با سرمایه زیر10 میلیون تومان و کار با سرمایه کم هستند. 

۱- فروشگاه اینترنتی

با ورود اینترنت به زندگی ما، امکانات زیادی در اختیار ما قرار گرفته است و انجام کارهای زیادی برای ما ساده شده است. یکی از این مزایا، راحت شدن کسب درآمد با سرمایه کم است. راه‌اندازی یک فروشگاه کوچک اینترنتی، به سرمایه اندکی (زیر ۱۰ میلیون تومان) نیاز دارد. می‌توانید تولید محصول پر سود را تجربه کنید؛ محصولاتی مانند زیورآلات، تابلوهای تزیینی، عروسک و.. تولید کنید و در فروشگاه کوچک بفروشید. برای گسترش کار خود، می‌توانید با فروشگاه‌های مختلف همکاری کنید و محصولات آن‌ها را در سایت خود بفروشید.

۲- راه‌اندازی وبلاگ

می‌توانید در زمینه مورد‌علاقه خود وبلاگی راه‌اندازی کنید. برای این کار باید در این زمینه تحقیق کنید و به دنبال تجربیات جدید باشید، تا آن‌ها را با بازدیدکنندگان و اعضای وبلاگ خود به اشتراک بگذارید. این کار علاوه بر اینکه به رشد و توسعه فردی شما کمک می‌کند، درآمد خوبی نیز برای شما به‌وجود می‌آورد؛ زیرا به‌مرور زمان و افزایش تعداد مخاطبان وبلاگ، می‌توانید تبلیغات شرکت‌های مربوط به حوزه کاری خود را در وبلاگ قرار دهید. توجه داشته باشید که راه‌اندازی وبلاگ تقریبا به سرمایه‌ای نیاز ندارد. برای اینکه وبلاگ خوبی داشته باشید، باید زیاد مطالعه کنید، با نکات سئو آشنایی داشته باشید تا سایت خود را در صدر نتایج گوگل قرار دهید و مخاطبان بیشتری جذب کنید. ای مورد یکی از ایده های کار با سرمایه 5 میلیون تومان است.

۳- کارهای گرافیکی

می‌توانید به صورت پروژه‌ای کارهای گرافیکی را در منزل انجام دهید. این کار می‌تواند به عنوان شغل دوم شما باشد و در کنار کار اصلی خود به این کار مشغول شوید. برای شروع، چند نمونه کار آماده کنید تا به مشتریان خود نشان دهید. می‌توانید با شرکت‌های مختلف که نیاز به کار گرافیکی دارند همکاری کنید. همچنین سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی وجود دارند که بستری را فراهم می‌کنند تا افرادی که خدمتی را ارائه می‌دهند و افرادی که به آن خدمات نیاز دارند، در یک مکان جمع شوند. می‌توانید در این سایت‌ها ثبت نام کنید و خدمات خود را معرفی کنید.

۴- مترجم

مترجم - کسب درآمد با سرمایه کم

اگر به زبان انگلیسی یا دیگر زبان‌های خارجی تسلط دارید یا به صورت آکادمیک در رشته‌ زبان‌های خارجی تحصیل کرده‌اید، می‌توانید کار ترجمه را شروع کنید. از مقالات و متن‌های کوتاه شروع کنید و کم‌کم کار خود را گسترش دهید. در ابتدا می‌توانید با سایت‌های سفارش آنلاین ترجمه همکاری کنید و در نهایت هم می‌توانید با راه‌اندازی سایت شخصی، کار خود را گسترش دهید و گروهی تشکیل دهید. برای شروع این کار تقریبا به هیج سرمایه‌ای نیاز ندارید. 

۵- مدیریت شبکه‌های اجتماعی

در دنیای امروز همه کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ، در فضاهای مجازی حداقل یک صفحه برای معرفی کار خود و ارتباط با مشتریان دارند. اداره این صفحات به افرادی نیاز دارد که وقت زیادی را برای معرفی محصولات، پاسخ به سوالات مشتریان، دریافت بازخورد و انتقادات و پیشنهادات و.. صرف کند. مدیریت شبکه‌های اجتماعی برای شرکت‌هایی که مشتریان زیادی دارند، کار بسیار سختی است و زمان زیادی لازم دارد؛ اما درآمد زیادی نیز دارد. برای شروع هم تنها به یک تلفن‌همراه هوشمند و یک اینترنت پرسرعت نیاز دارید. 

۶- تولید محتوا

تولید محتوا در هر کاری حرف اول را می‌زند. هر کسب‌وکاری برای معرفی محصولات و خدمات خود، نیاز به تولید و انتشار محتوا در سایت‌ها و شبکه‌های مجازی مختلف دارد. اگر استعداد نویسندگی دارید، این کار شغل خوبی برای شما است. می‌توانید از تولید محتوا برای صفحات کوچک شروع کنید و سپس با شرکت‌ها و سایت‌های بزرگ همکاری کنید. این کار نیز یکی از شغل‌های بدون سرمایه و یکی از کسب و کارهای جدید در دنیا است. این کار علاوه بر اینکه به شما امکان کسب درآمد با سرمایه کم را می‌دهد، باعث افزایش علم و اطلاعات شما در زمینه‌های مختلف می‌شود. 

۷- آموزش موسیقی

اگر هنر نواختن موسیقی دارید، می‌توانید هنر خود را به دیگران آموزش دهید. علاوه بر اینکه می‌توانید در آموزشگاه‌های موسیقی تدریس کنید، می‌توانید به صورت خصوصی کلاس برگزار کنید. برای اینکه شاگرد پیدا کنید، می‌توانید در سایت‌های مختلف آگهی بگذارید، تراکت چاپ کنید یا صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی درست کنید. 

۸- طراح وب

طراح وب - کسب درآمد با سرمایه کم

یک راه خوب برای کسب درآمد با سرمایه کم برای افرادی که به برنامه‌نویسی علاقه دارند، طراحی وب است. تقریبا همه کسب‌وکارها به دنبال راه‌اندزی سایت هستند؛ زیرا می‌دانند اگر با دنیای مدرن همراه نشوند سرنوشت آن‌ها نابودی خواهد بود. پس برای راه‌اندازی سایت به فردی نیاز دارند که علم این کار را داشته باشد. اگر طراحی سایت بلد هستید، می‌توانید به صورت پروژه‌ای با شرکت‌های مختلف کار کنید و درآمد خوبی کسب کنید. در ابتدا بهتر است سایتی برای خود راه‌اندازی کنید تا از طریق آن، هم کار خود را تبلیغ کنید و هم به عنوان نمونه کار به مشتریان خود نشان دهید. سرمایه اولیه‌ای که برای این کار نیاز دارید، اندکی پول برای راه‌اندازی سایت شخصی خود و تبلیغ کارتان است. 

۹- برنامه‌ریز مراسم

در همه رویدادها، همایش‌ها و مراسم‌های مختلف، به یک فرد برای مدیریت و هماهنگی کارها نیاز است. خیلی از کسب‌وکارها ترجیح می‌دهند که برای برگزاری مراسم‌های مختلف خود، با یک فرد از بیرون شرکت کار کنند و با خیال راحت همه کارها را به او بسپارند. برای این کار باید مدیر خوبی باشید و ارتباط زیادی با افراد مختلف داشته باشید. از مراسم‌های کوچک آغاز کنید و سپس برای توسعه کار خود، یک گروه تشکیل دهید و مراسم‌های بزرگ‌تر را مدیریت کنید. 

۱۰- تولید فیلم‌های آموزشی

با مدرن شدن دنیای امروز، مشغله همه انسان‌ها هم زیاد شده است. در همه کارها به دنبال راه‌های ساده و بی‌دردسر هستیم؛ حتی در یادگیری. اگر مهارت یا دانشی دارید می‌‌توانید با یک دوربین ساده از خود فیلم‌برداری کنید و از این طریق مهارت خود را به دیگران آموزش دهید. فیلم‌های آموزشی خود را روی یک سایت قرار دهید و مبلغی را برای آن‌ها در نظر بگیرید. 

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها

تمام مواردی که در قسمت ایده‌های کار با سرمایه کم  بیان کردیم برای خانم‌ها نیز مناسب هستند. در این بخش علاوه بر موارد بالا، چند شغل پردرآمد با سرمایه کم را معرفی می‌کنیم که برای خانم‌ها مناسب‌تر است؛ زیرا می‌توانند آن‌ها را در منزل انجام دهند و در کنار فرزندان خود باشند. قطعا ایده‌های بیشتری برای کار با سرمایه کم وجود دارد که شما می‌توانید با ذهن خلاق خود به آن‌ها برسید. 

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها - کسب درآمد با سرمایه کم

۱- پخت غذای خانگی

اگر به آشپزی علاقه دارید و دستپخت خوبی نیز دارید، می‌توانید در خانه آشپزی کنید و از این راه کسب درآمد با سرمایه کم را تجربه کنید. افراد زیادی هستند که یا علاقه ای به آشپزی ندارند یا شاغل هستند و وقتی برای این کار ندارند، علاوه‌براین از خوردن فست‌فود هم خسته شده‌اند. این افراد بهترین مخاطبان برای شما هستند؛ آن‌ها به دنبال غذای خونگی و باکیفیت هستند. با سرمایه اندکی می‌توانید تولید مواد غذایی با سرمایه کم را شروع کنید. فقط به مقداری سرمایه برای خرید مواد اولیه، تبلیغ کارتان و بسته‌بندی غذاها نیاز دارید. هم می‌توانید به تنهایی کار کنید و هم می‌توانید با سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی که غذای خانگی می‌فروشند همکاری کنید. فرآیند همکاری با این اپلیکیشن‌ها به این صورت است که در آن‌ها عضو می‌شوید و سپس افرادی که در اطراف شما هستند به شما سفارش غذا می‌دهند. البته برای عضویت در این اپلیکیشن‌ها باید شرایط اولیه خاصی داشته باشید؛ برای مثال باید یک آشپزخانه تمیز و مرتب داشته باشید.

۲- خیاطی

اگر هنر خیاطی دارید، می‌توانید قسمت کوچکی از خانه خود را به این کار اختصاص دهید و درآمد خوبی به‌دست آورید. برای این کار تنها به چرخ خیاطی و مقداری وسایل کوچک دیگر نیاز دارید. این کار، روش بسیار مناسبی برای کسب درآمد با سرمایه کم برای خانم‌های خانه‌دار است. 

۳- تولید کارهای هنری

یکی دیگر از روش‌های خوب کسب درآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها، تولید انواع زیورآلات، عروسک، نمد‌دوزی، چرم‌دوزی، تابلوهای تزیینی، قلاب‌بافی و… است. سعی کنید محصولات پرسودی را تولید کنید.

۴- آرایشگری

آرایشگری

آرایشگری هم یک کار با سرمایه کم و درآمد خوب برای خانم‌ها است. همه افراد به زیبایی خود اهمیت می‌دهند و هزینه زیادی برای زیبایی می‌کنند. وسایل مورد‌نیاز برای این کار، کمی گران است، اما با سود خوبی که به‌دست می‌آورید جبران می‌شود.

۵- پرورش گیاهان دارویی

همه ما از خواص فراوان گیاهان دارویی مطلع هستیم. برای پرورش این گیاهان به فضای کمی نیاز دارید؛ حتی می‌توانید این کار را در حیاط یا بالکن خانه خود انجام دهید. به سرمایه اولیه زیادی هم نیاز ندارید و می‌توانید مشتریان خوبی جذب کنید. رقیب زیادی هم در این زمینه نخواهید داشت.

۶- تولید محتوا

تولید محتوا به دقت و ظرافت خاصی نیاز دارد؛ به همین دلیل خانم‌هایی که استعداد نویسندگی داشته باشند در این کار موفق خواهند شد. این کار تقریبا به سرمایه اولیه‌ای نیاز ندارد. برای شروع این کار و کسب تجربه، برای سایت‌هایی که به آن‌ها علاقه دارید درخواست همکاری بفرستید. این کار علاوه بر اینکه به شما امکان کسب درآمد با سرمایه کم را می‌دهد، باعث افزایش علم و اطلاعات شما در زمینه‌های مختلف می‌شود. 

۷- برنامه‌ریز مراسم عروسی

مراسم عروسی برای همه زوج‌ها اهمیت زیادی دارد. آن‌ها در ابتدای زندگی خود هزینه زیادی می‌کنند تا شادی خود را با دیگران شریک شوند؛ پس دوست دارند که همه کارها به نحو احسن انجام شود و هیچ مشکلی در آن شب به‌وجود نیاید. شما می‌توانید در کنار زوج‌های جوان قرار بگیرید و در برگزاری مراسم به آن‌ها کمک کنید تا کمی از فشارها و استرس آن‌ها کم کنید. برای شروع این کار با سرمایه کم، باید مدیر خوبی باشید و به‌خوبی با دیگران ارتباط برقرار کنید؛ زیرا باید کارهای زیادی انجام دهید و با افراد زیادی قرارداد ببندید. 

۸- شیرینی‌پزی

کیک‌ها و شیرینی‌های خانگی همیشه طرفداران خود را دارند. اگر به این کار علاقه دارید، سرمایه اندکی جمع کنید و این کار را در منزل آغاز کنید. برای پیشرفت در کار خود، دستورهای جدید و شیرینی‌های جدید کشورهای مختلف را یاد بگیرید. می‌توانید در صفحه‌های مجازی کار خود را تبلیغ کنید یا با شیرینی‌فروشی‌ها و کافی‌شاپ‌های مختلف کار کنید. Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا