خبر

یزد نیازمند برنامه چشم انداز دینی و فرهنگی است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری، صبح دوشنبه در دیدار با جمعی از مدیران و فعالان فرهنگی یزد با اشاره به اینکه در حوزه دینی، فرهنگی و اجتماعی باید چشم انداز ۱۰ ساله داشته باشیم، اظهار داشت: در همه حوزه صنععتی، اقتصادی، گردشگری و … برنامه ریزی وجود دارد اما در زمینه های فرهنگی، دینی و اجتماعی برنامه ریزی انجام نشده است.

وی با اشاره به اینکه یزد ظرفیت ها، چالش ها، تحولات و ویژگی های خاص خود را دارد، عنوان کرد: یزد ظرفیت ها، سنت ها و آدابی دارد که باید حفظ شود.

ناصری تصریح کرد: مجموعه فرهنگی استان یزد باید دست به کار شوند و در حوزه های مختلف از نماز و خانواده و جمعیت و فرزندآوری تا آسیب های اجتماعی برنامه ریزی کنند تا تکلیف برای ۱۰ سال آینده روشن باشد.

امام جمعه یزد با بیان اینکه دانشگاه ها، شورای شهر، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد، دستگاه های مهم و اثرگذار در این زمینه هستند، افزود: یزد شهر روضه ها، آداب قرآنی و حسینیه ها و مساجد است و باید برای نسل آینده زمینه ای فراهم کنیم که این ویژگی ها را حفظ کند.

بازخوانی بیانیه گام دوم در حوزه فرهنگی و دینی باید جدی‌تر انجام شود

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان رهبری اظهار داشت: در حوزه فرهنگی و دینی باید بسیار جدی‌تر از سایر حوزه ها به بازخوانی بیانیه گام دوم انقلاب بپردازیم.

ناصری ادامه داد: بازخوانی رهنمودهای امام و رهبری در هیئت های مذهبی، ادارات و دستگاه های فرهنگی و تفکر در مورد نحوه پیاده کردن این رهنمودها اقدام ارزشمندی است که باید بسیار جدی به آن پرداخته شود.

امام جمعه یزد عنوان کرد: یکی از مسائل مهم مدنظر رهبری، بحث استمرار انقلاب است، موضوعی که هدف اصلی دشمن است و تلاش می کند این مهم محقق نشود و مدام نقشه می کشند که انقلاب را از بین ببرند همانطور که در دوران مشروطه این اقدام را انجام دادند.

وی بیان کرد: انقلاب ما که یک انقلاب اصیل و درونی است، دشمنان بیشتری دارد و توطئه ها نیز از همان ابتدا آغاز شد و اگر ایستادگی امام و درایت ایشان نبود، نه انقلاب و نه مبارزه، شکل نمی گرفت.

دشمن با دستاویزهای مادی در صدد مأیوس کردن مردم از انقلاب است

ناصری تصریح کرد: دشمنان ما با برخی دستاویزها می خواهند مردم را از انقلاب و نظام اسلامی مأیوس کنند و همه چیز را با مادیات می سنجند در حالی که انقلاب ما انقلاب مادی نیست.

وی عنوان کرد: جنگ ترکیبی که رهبر معظم انقلاب مطرح کردند، می تواند به معنای جمع شدن بسیاری از کشورها علیه ایران باشد همچنین می تواند به معنای جنگ از ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، دفاعی، فرهنگی و اقتصادی باشد که در هر دو حالت باید با انسجام و اتحاد توطئه های دشمنان را خنثی کنیم.

ناصری با اشاره به اینکه رهبری در برابر چنین جنگی، جهاد تبیین را مطرح کردند، افزود: جهاد تبیین، ابوذر زمان خود را می طلبد که همچون او، دستاوردهای انقلاب و حقیقت های انقلاب را با امید دادن به مردم فریاد بزند.

وی تصریح کرد: در کنار این موضوع، اقدامات و جنایات و خیانت‌های دشمنان و مزدوران آنها نیز باید برای مردم مطرح شود.

امام جمعه یزد یادآور شد: برای مقابله با جنگ ترکیبی و جهاد تبیین نیاز به نیروی تراز انقلاب اسلامی و کادرسازی داریم بنابراین تربیت نیروهای انسانی متعهد، متخصص، دلسوز و کاربلد و انقلابی نیز باید مورد توجه باشد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا