خبر

یحیی وارد شد ، مجیدی سکوت کرد!/ استقلالی ها چرا علیه پرسپولیس اقدام قانونی نمی کنند؟

خبرورزشی –

یکی از داغ‌ترین موضوعات چند وقت اخیر فوتبال ایران، ماجرای سربازی سیاوش یزدانی و محمد حسین مرادمند است. دو مدافع اصلی استقلال به تازگی مشمول شدند و  باید به سربازی بروند. درحالی که استقلالی‌ها معتقدند این دو نفر می‌توانند از راهکارهای قانونی استفاده کنند. هواداران رقیب این امر را منتفی می‌دانند و جالب اینکه حالا استقلالی‌ها می‌گویند اگر دو بازیکن ثابت این تیم به خدمت بروند باید اقداماتی فراهم بشود که بازیکنان پرسپولیسی هم که به خدمت نرفته‌اند در همین برهه زمانی راهی خدمت مقدس سربازی شوند.

حتی پرویز مظلومی عضو هیئت‌مدیره آبی‌ها در این خصوص تهدید به افشاگری بازیکنان سرباز پرسپولیس کرده و گفته بود اگر به کارهایشان ادامه بدهند ما هم اسامی پرسپولیسی‌های سرباز را اعلام می‌کنیم. درحال حاضر اشاره استقلالی‌ها به صورت مشخص به وحید امیری  است و آنها اعتقاد دارند که این  بازیکن مشمول است و به صورت غیرقانونی در پرسپولیس بازی می‌کند.

  درباره وحید امیری که به مرز ۳۳ سالگی رسیده، ماجرا کاملا متفاوت است. استقلالی‌ها مدعی هستند سازمان نظام وظیفه باید وضعیت امیری و سایر بازیکنان پرسپولیس را مشخص کند و معلوم شود این بازیکنان سرباز هستند یا خیر.

اما این پایان ماجرا نبود و بعد از دیدار استقلال مقابل فجر ، نوشادی مربی بدنساز استقلال هم نسبت به موضوع سربازی وحید امیری واکنش نشان داد و گفت: امیری  الان یکی از آماده‌ترین بازیکنان ایران است. او الان از نظر تست آمادگی جسمانی در تیم ملی و همچنین ایران بهترین است. باید بررسی شود او چطور معافیت پزشکی گرفته است؟

همین صحبت های مربی بدنساز استقلال باعث شد تا یحیی گل محمدی در جواب به او واکنش تندی نشان بدهد. گل محمدی در واکنش به صحبت های نوشادی گفت: موضوع سربازی بازیکنان استقلال به ما ربطی ندارد و باشگاه ما اصلا واکنشی به این موضوع نشان نداده است.  ولی متاسفانه  مربی بدن‌سازشان که اصلا نباید میکروفون جلوی دهانش ببرند، راجع به باشگاه پرسپولیس حرف می‌زند. حد، اندازه و جایی که هستید را بدانید بعد صحبت کنید. خواهشم از دوستان این است که راجع به تیم خودشان و اتفاقاتی که برای تیم‌شان افتاده صحبت کنند و راجع به باشگاه پرسپولیس لطفا حرف نزنند.

بعد از صحبت های یحیی درگیری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به مدیر رسانه ای استقلال و روابط عمومی پرسپولیس کشیده شد و این دو  به رقیب حمله کردند. ابتدا نوریفر مدیر رسانه ای استقلال در واکنش به صحبت های گل محمدی ادعا کرد ، پرسپولیسی ها در مورد هر موضوعی که مربوط به استقلال است ، دخالت می کنند و نظر می دهند. او همچنین گفت: درباره اشتباهات داوری هم مثل تمام این سال‌ها با دروغ‌پراکنی در فضای مجازی مواجه هستیم. به اعتقاد کارشناسان داوری با دست گل می‌زنند اما به داوری اعتراض می‌کنند! خب تعریف دقیق فرافکنی چیست؟

بعد از این صحبت های مدیر رسانه ای استقلال نوبت به لشگری مدیر روابط عمومی پرسپولیس رسید که در جواب به نوریفر گفت: گویا آنها به جز مصاحبه کردن و حضور در رسانه‌ها که از ابتدای فصل رویه‌شان بوده، کار دیگری برای انجام دادن ندارند. اعزام بازیکنان استقلال به خدمت مقدس سربازی بحثی است که قانون و سازمان نظام وظیفه درباره اش تصمیم بگیرند. مگر این موضوع دست ما است که استقلالی‌ها علیه پرسپولیس حرف می‌زنند؟

وی افزود: واقعا جای تعجب دارد چرا تا این اندازه پیشکسوتان و مدیران استقلال در مسائل داخلی پرسپولیس دخالت کرده و به خودشان اجازه می‌دهند در این مورد صحبت کنند. همچنین مسئول حقوقی این باشگاه که خیلی جالب است قانون را هم نمی‌داند و این موضوع را بارها ثابت کرده باید پاسخگوی اظهارات و اتهاماتش باشد.

نکته جالب در خصوص این جنگ بین پرسپولیس و استقلال در ماجرای سربازی ، سکوت فرهاد مجیدی است که صحبتی نکرده و ترجیح داد تا افراد دیگری در باشگاه در مورد این موضوع حرف بزنند. همچنین نکته عجیبی که در مورد ادعای استقلالی ها می شود به آن اشاره کرد ، این است که چرا در این مدت و طی ماه های گذشته از هیچکدام از بازیکنان پرسپولیس شکایت نکردند تا ماجرا روشن شود. اگر استقلالی ها به کارت معافیت وحید امیری و یا هر بازیکن دیگری از پرسپولیس مشکوک هستند، می توانند از طریق راه های قانونی شکایت کنند. هرچند پرسپولیسی ها با قاطعیت مدعی هستند که هیچکدام از بازیکنانشان مشکلی ندارند و بازی کردن آن ها قانونی است.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا