خبر

گل دست خدای ایرانی باطل می‌شود؟/ یک درخواست عجیب و موضع فدراسیون فوتبال | جهان محتوامدیر تیم آلومینیوم اراک امیدرد با درخواست از اتحادیه فوتبال برای رد گل تیم هواداران، 3 امتیاز بازی را به دلیل گل زده این تیم به حساب تیم آلومینیوم اراک واریز کرد.

وی امروز در مصاحبه ای با یکی از رسانه ها گفت: باشگاه آلومینیوم اراک با مستندات کامل اعتراض و شکایات خود را در خصوص تصمیم تیم داوری در دیدار مقابل هواداران به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال ارائه کرد. با توجه به اعلام پنالتی اشتباه، به تکرار نشدن پنالتی توسط هواداران تیم و اخراج خودسرانه آقای رحمتی اعتراض شد و متاسفانه شاهد عذرخواهی کمیته داوری فیفا از برخی تیم ها بودیم اما این کار را نکردند. دو هفته متوالی یک اشتباه داوری در مورد آلومینیوم رخ داد.البته عذرخواهی بسیار مهم است اما برای همه تیم ها قابل انتظار است.لطفا اگر حقوق باشگاه آلومینیوم تضییع شد و اینطور بود پس بدهید. سه امتیاز و جایگاه ما، چرا که با امتیاز این دو دیدار مقابل فولاد و هوادار، رده بندی تیم ما با دو پله صعود به سه پله صعود می کرد.

آیا با خطای 100 درصدی داور امکان لغو گل و بازگشت سه امتیاز به حساب تیم آلومینیوم اراک وجود دارد؟

طبق قوانین انضباطی فدراسیون فوتبال که مطابق با قوانین فیفا است، خطاهای فنی داور قابل برگشت نیست و نتیجه تغییر نمی کند. حتی در فوتبال امروزی که VAR وجود دارد، داور می تواند تصمیم VAR را رد کند. در واقع با سوت پایان بازی به هیچ وجه نمی توان نتیجه را برگرداند. در این صورت فیفا می تواند گل مارادونا را در جام جهانی 1986 که با دست خودش به انگلیس زد، باطل کند.

“دست خدا” عبارتی است که دیگو مارادونا بازیکن سابق فوتبال آرژانتین برای توصیف گلی که در یک چهارم نهایی بین آرژانتین و انگلیس در جام جهانی 1986 به ثمر رساند استفاده می کند. این گل در 22 ژوئن 1986 در آزتکا به ثمر رسید. استادیوم در مکزیکو سیتی. از آنجایی که داوران دید واضحی از بازی نداشتند و هنوز فناوری VAR در دسترس نبود، این دیدار به لطف گل دوم این تیم توسط مارادونا معروف به “گل قرن” با نتیجه 2-1 به سود آرژانتینی ها به پایان رسید. دیگو مارادونا پس از پایان بازی اظهار داشت که این گل “کمی با سر و کمی با دست خدا” به ثمر رسیده است.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا