خبر

گفتگوی تلفنی امیرعبداللهیان با وزیر امور خارجه جدید پاکستان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفتگوی تلفنی با آقای بلاول بوتو زرداری، انتصاب ایشان به سمت وزیر امور خارجه جدید جمهوری اسلامی‌پاکستان را تبریک گفت و برای ایشان آرزوی موفقیت نمود.

امیرعبداللهیان افزود: امیدوارم در دوره مدیریت شما در دستگاه دیپلماسی پاکستان شاهد گسترش بیش از پیش مناسبات دو کشور باشیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران و پاکستان امسال هفتاد و پنجمین سالگرد روابط خود را جشن می‌گیرند و این روابط که مبتنی بر اشتراکات گسترده فرهنگی تاریخی و زبانی است، می‌تواند به الگوی روابط بین کشورهای مسلمان تبدیل شود.

امیرعبداللهیان گفت: ما مسائل مختلف و متنوعی برای همکاری در دستور کار داریم و با قوت به دنبال ارتقای روابط در تمامی ابعاد هستیم.

وی افزود: وظیفه ما ایجاد حمایت‌ها و تسهیلات نوین متقابل است که مورد انتظار رهبران و مردم دو کشور است.

آقای بوتو وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی‌پاکستان نیز در این گفتگوی تلفنی با تشکر از تبریک صمیمانه همتای ایرانی خود، به روابط خوب پاکستان با کشور دوست ایران و اشتراکات مردمی، تاریخی و فرهنگی بین دو کشور اشاره کرد.

وزیر امور خارجه جدید پاکستان همچنین با اعلام عزم اسلام آباد برای گسترش هرچه بیشتر روابط دوجانبه، اظهار امیدواری نمود با رفع موانع موجود مناسبات اقتصادی دو کشور نیز بیش از بیش گسترش یابد.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان از آقای بوتو برای سفر به جمهوری اسلامی ایران دعوت به عمل آورد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا