خبر

گالری گویه با «مدام آباد» آغاز به کار می‌کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی گالری، «مدام آباد» عنوان مجموعه نقاشی‌های بیوک ملکی است که روز جمعه ۱۳ اسفند در گالری گویه همزمان با افتتاح این گالری، به نمایش گذاشته می‌شود.

این مجموعه از نقاشی‌های بیوک ملکی حاصل رجعت دوباره‌ی او به نقاشی در دوران همه‌گیری کرونا، پس از ۱۰ سال وقفه است. فواد نجم‌الدین در بخشی از استیتمنت این نمایشگاه می‌گوید: «بیوک ملکی با همه تجربه‌های بالابلندش در شعر و ادبیات و تصویرگری، اگر یک اندوخته گرد آورده باشد، زبان رک، شخصی، بی‌پیرایه و صمیمی است که همزمان می‌تواند زبان و دریافت شخصی من و هر دیگری باشد که آثارش را می‌بیند، می‌خواند و یا می‌شنود.»

بیوک ملکی سال ۱۳۳۹ در قزوین به دنیا آمد. از نوجوانی به صورت خود آموخته نقاشی می‌کرد. سپس نقاشی و تصویرسازی را از کریم نصر آموخت. او در کنار فعالیت‌های ادبی و سرودن شعر، نقاشی و تصویرسازی می‌کرد. سال ۸۵ اولین تصویرسازی‌اش را برای کتاب شعر «از هوای صبح» که خودش آن را سروده بود، انجام داد. ملکی تاکنون بیش از ۱۵ کتاب را تصویرسازی کرده‌است. سال ۸۸ تصویرسازی‌اش برای کتاب «مرد و میدان» توانست جایگاه دوم این رشته را در جشنواره کتاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به خود اختصاص دهد.

نمایشگاه «مدام آباد» روز جمعه ۱۳ اسفندماه ۱۴۰۰ در گالری گویه واقع در میدان هفت‌تیر، خیابان مشاهیر، تقاطع کوچه لطفی، شماره ۳۹ افتتاح می‌شودو تا ۱۹ اسفندماه ادامه خواهد داشت.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا