خبر

کی یف زیر حملات راکتی و موشکی روسیه/هدف قرار گرفتن مخزن بزرگ نفتی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، کی یف پایتخت اوکراین در بامداد یکشنبه بار دیگر آماج حملات روسیه قرار گرفته است. تصاویر منتشر شده توسط صابرین نیوز نشان دهنده این است که روس‌ها یک مخزن بزرگ نفت را در کی‌یف هدف قرار دادند که گفته می‌شود می‌تواند آلودگی‌های زیست محیطی زیادی داشته باشد.

هم اکنون درگیری و جنگ خیابانی در منطقه سولومنسکی در کی یف در جریان است. فرودگاه واسیلکوف نیز زیر آماج حملات راکتی و موشکی روسیه قرار گرفته است. برخی خبرها هم از فعال شدن پدافند هوایی در شهر کی‌یف در مقابله با موشک‌های روسیه خبر داده‌اند.

همچنین منابع خبری گزارش دادند که خط لوله گاز در خارکیف پس از حملات موشکی روسیه در آتش می سوزد.

برخی منابع خبری از جمله الجزیره بامداد یکشنبه از شنیده شدن صدای انفجار در مناطق «اوبولون»، «بوچا» و «هوستومل» در نزدیکی کی‌یف خبر دادند.

والری گوریا، یکی از خبرنگاران یورونیوز در کی‌یف، پایتخت اوکراین می‌گوید صدای تیراندازی و انفجارهای پی در پی در شهر شنیده می‌شود. خبرنگار الجزیره گزارش داد: مقامات اوکراین از ساکنان کی یف پایتخت این کشور خواستند به دلیل حملات هوایی احتمالی به پناهگاه بروند.

این در حالی است که آنتون هراشچنکو، مشاور وزیر کشور اوکراین از حمله به یک بیمارستان کودکان در کی‌یف خبر داده است. به گفته وی در این حمله شش نفر از جمله سه کودک کشته شدند. در همین حال، ارتش روسیه از عملیات هلی بورن نیروهای خود در جنوب غربی کی یف پایتخت اوکراین خبر داد. منابع خبری همچنین از تیراندازی شدید در مناطق مختلف کی یف خبر دادند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا