خبر

کمیسیون امنیت ملی مجلس: ایران هیچ ضرب الاجلی را در کسب منافع ملی نمی پذیرد


شفقنا- در گزارش رسمی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از جلسه با وزیر امور خارجه آمده است: جمهوری اسلامی، در کسب منافع ملی، هیچ ضرب الاجلی را نمی پذیرد. 

به گزارش شفقنا، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی طی گزارشی رسمی نشست امروز با وزیر امور خارجه را تشریح کرد.

در این گزارش تاکید شد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در راستای وظایف نظارتی خود، و به منظور بررسی گفتگوهای جمهوری اسلامی ایران و گروه ۱+۴، نشستی فوق العاده با دعوت از دکتر حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه برگزار کرد.

این نشست پنجمین جلسه کمیسیون با این موضوع در دولت سیزدهم بود که با دعوت از وزیر امور خارجه و یا معاون سیاسی این وزارت خانه برگزار شد که هدف آن شفافیت روند مذاکرات وین برای نمایندگان ملت و پیگیری تحقق اهداف و چارچوب های قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم هاست.

وزیر خارجه در این جلسه با جزئیات تلاش های دولت و تیم مذاکره کننده برای حصول توافق را تشریح و تاکید کرد: مذاکرات هنوز به اتمام نرسیده و امریکا باید تصمیم های سخت سیاسی بگیرد که هنوز چنین تصمیماتی را نگرفته است.

نمایندگان مجلس یازدهم با دغدغه حفظ توانمندی های هسته ای، رفع کامل تحریم ها و بهبود معیشت مردم، در جریان بررسی های خود از روند مذاکرات، تحقق هدف انتفاع اقتصادی مردم ایران از مسیر رفع تحریم ها را اولویت قرار داده اند و اظهارنظر درباره هر توافق احتمالی را با این معیار صورت خواهند داد.

بر اساس ماده ۷ قانون اقدام راهبردی، در صورت شکل گیری نهایی یک توافق، دولت محترم می بایست گزارشی از تحریم های لغو شده، به مجلس شورای اسلامی ارایه کند تا پس از بررسی آن در کمیسیون های تخصصی و صحن  علنی، امکان اجرای هرگونه محدودیت در برنامه هسته ای را کسب کند.

از این جهت، نمایندگان مردم ضمن تاکید بر حفظ خطوط قرمز منافع ملی در مذاکرات از جمله رفع تحریم ها، اخذ تضمین های لازم و فرصت لازم برای راستی آزمایی دقیق، یادآور می شود که جمهوری اسلامی، در کسب منافع ملی، هیچ ضرب الاجلی را نمی پذیرد. ضرب الاجل واقعی برای ملت ایران، منافع ملت ایران و رفع موانع تجارت خارجی ایران است.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا