خبر

کمک های مالی از طریق کریپتو برای اوکراین به مرز ۳۰ میلیون دلار رسید


شفقنا اقتصادی – کمک های مالی به اوکراین ادامه دارد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا اقتصادی، اوکراین همچنان به ثبت جریان قابل توجهی از کمک‌های ارزهای دیجیتال با ارزش نزدیک به مرز 30 میلیون دلاری ادامه می‌دهد که در حال حاضر به 27.2 میلیون دلار می‌رسد. داده های ارائه شده توسط شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Elliptic نشان می دهد که دولت اوکراین و سازمان های غیردولتی 17.2 میلیون دلار کمک های مالی ارزهای دیجیتال جمع آوری کرده اند.

صرافی کریپتو بایننس همچنین یک صندوق اضطراری ۱۰ میلیون دلاری را برای حمایت از اوکراینی‌های آسیب دیده از جنگ رهبری می‌کند و مجموع کمک‌های تایید شده را به ۲۷.۲ میلیون دلار می‌رساند.

به گفته Changpeng Zhao، مدیرعامل بایننس، این شرکت 10 میلیون دلار برای کمک های بشردوستانه به اوکراین کمک می کند. این کمک‌ها نهادهای مختلف، از جمله سازمان‌های غیردولتی و نهادهای دولتی را برای دوره‌هایی از جمله حمایت نظامی و  بشردوستانه هدف قرار می‌دهند. شایان ذکر است که کمک‌های مالی همچنان ادامه دارد و ارزش آن ممکن است بالاتر از 27.2 میلیون دلار باشد.

در جای دیگر، ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، از جمله افرادی است که برای حمایت از چندین طرح بشردوستانه برای کمک های مالی ارزهای دیجیتال تلاش کرده است. بیشتر کمک های مالی عمدتاً در بیت کوین، اتریوم و استیبل کوین های دلار آمریکا است.   استفاده از رمزارز در کمک‌های مالی، توانایی این بخش را در تسهیل انتقال سریع و فرامرزی وجوه، که موسسات مالی را دور می‌زند، نشان داده است.

کمک های مالی قبل از حمله

همانطور که توسط Finbold گزارش شده است، کمک های بیت کوین به اوکراین زمانی شروع به انباشته شدن کرد که روسیه تهدید کرد که در 8 فوریه حمله را ادامه خواهد داد. این کمک‌ها عمدتاً توسط داوطلبان اوکراینی و گروه‌های هکری که در خط مقدم محکوم کردن فعالیت روسیه بوده‌اند، هدایت می‌شوند. در میان سازمان‌هایی که این کمک‌ها را دریافت می‌کنند، می‌توان به Come Back Alive، یک سازمان غیردولتی اوکراینی که از ارتش این کشور حمایت می‌کند، اشاره کرد.  با این حال، Elliptic هشدار داد که کلاهبرداران نیز با فریب دادن چندین خیرخواه ناآگاه از این موقعیت سوء استفاده می کنند.

جالب اینجاست که به نظر می‌رسد دولت اوکراین موضع خود را در مورد کمک‌های ارزهای دیجیتال ملایم‌تر کرده است. در ابتدا، ارتش پیشنهاد کرده بود که نمی تواند وجوهی را با ارزهای دیجیتال بپذیرد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا