خبر

کمبود داروهای کودکان در شرایط غیر جنگی توجیه پذیر نیست – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتواو به گزارش خبرگزاری مهر، در بیانیه شورای عالی سازمان نظام پزشکی آمده است: داروها جزو همه کالاهای اساسی مصرفی جامعه هستند به استثنای مواد حیاتی که باید همیشه در زمان مورد نیاز از کیفیت مناسب برخوردار باشند. و مطابق با توصیه های سازمان بهداشت جهانی. به اندازه کافی در دسترس مردم باشد.

صنعت داروسازی در کشور ما همواره یکی از افتخارات جامعه صنعتی و پزشکی ما در سالهای پس از انقلاب بوده است که ظرفیتی بیش از دو برابر نیاز کشور را دارد و همچنین توانایی پاسخگویی به نیاز دارویی کشورها را دارد. در منطقه

اتفاقاتی که در ماه های اخیر رخ داد که با وجود مواد اولیه در تامین اولیه ترین اقلام پزشکی با مشکل مواجه شد، نیازمند بررسی و تحلیل جدی است. کمبود دارو جز جنگ و بلایای طبیعی برای کاهش تب و عفونت در کودکان هیچ توجیهی ندارد!

کمبود سرم، آنتی بیوتیک، آب میوه های کودکان، بیهوشی، کیت های تشخیص آزمایشگاهی، محصولات استنشاقی و داروهای مخصوص بیماران خاص و مضطر، بیش از هر زمان دیگری بر پزشکان و کادر درمانی فشار آورده و باعث رنج و نارضایتی بیماران شده است.

بدیهی است ایجاد ذخایر راهبردی داروهای ضروری (داروهای ضروری) که وجود آن ها از نظر سازمان جهانی بهداشت به میزان کافی برای هر کشور ضروری است نیز باید در اولویت کشور ما قرار گیرد. رویه ای ضروری که متاسفانه در سال های اخیر نادیده گرفته شده است.

اگرچه دلایل زیادی برای کمبود دارو وجود دارد، اما بدون شک مشکلات برنامه ریزی، عدم توجه به موقع به توصیه های نخبگان و اتحادیه ها و سوءمدیریت های مرتبط در رأس همه چیز است.

از ریاست جمهوری می خواهیم به منظور تامین آرامش مردم و ایجاد ثبات در سیاست های دارویی، آزمایشگاهی و تجهیزات پزشکی و جلوگیری از آن، دستور تشکیل ستادی با حضور همه ذینفعان و با نظارت مستقیم آنها را صادر کند. تکرار کمبودهامنبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا