خبر

کلاس‌های درس استان سمنان حضوری شد/ مدارس ملزم به رعایت پروتکل‌ها – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانمحمد دستورانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تأیید خبر حضور دانش آموزان در تمام مدارس استان سمنان به دلیل کاهش شیوع کرونا و همچنین واکسیناسیون، ابراز کرد: از امروز صبح تمام کلاس‌های درسی در مدارس استان به صورت حضوری باز و پذیرای دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی شدند.

وی با بیان اینکه حتی پیش‌دبستانی‌های استان سمنان نیز به صورت حضوری دایر هستند، ابراز کرد: همه اقشار و خانواده بزرگ آموزش و پرورش استان از پیش دبستانی تا ابتدایی، متوسطه، پیش دانشگاهی و معلمان و مربیان و کادر اجرایی مدارس باید به صورت کامل در مدارس حاضر باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه کسر قابل توجهی از معلمان و دانش آموزان دست کم دو دز واکسن کرونا را دریافت کردند و تعداد بسیار اندکی از جمعیت دانش آموزان مابقی مانده‌اند، تاکید کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود قرار است از بیستم فروردین ماه در مدارس واکسن کرونا تزریق شود.

دستورانی با بیان اینکه این واکسیناسیون به صورت اکیپ سیار انجام می‌شود، ابراز داشت: یکی از والدین دانش آموزان باید برای تزریق واکسن در مدرسه حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه تا بیستم فروردین امتحانی در مدارس برگزار نمی‌شود، تاکید کرد: دانش آموزان در صورت تمایل می‌توانند در همان مدرسه در روز بیستم به راحتی واکسن خود را دریافت تا بهتر در کلاس‌های درسی حضور یابند.

تمهیدات لازم برای برگزاری کلاس‌های حضور اندیشیده شده است، ابراز کرد: تقویت تهویه هوا در کلاس‌های درس برای جابجا شدن هوا و همچنین افزایش زنگ‌های تفریح برای کاهش مدت ماندگاری دانش آموزان در کلاس‌های درس از جمله این تمهیدات هستند که به مدارس ابلاغ شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه مدارس موظف هستند که تنها دو نفر را در هر نیمکت مدرسه بنشانند تا فاصله بین دانش آموزان در کلاس درس نیز درست باشد، بیان کرد: برای دانش آموزان سوم در هر نیمکت باید صندلی جداگانه‌ای در کلاس درس گذاشته شود.

به گزارش مهر، هم اکنون سمنان در وضعیت آبی، آرادان و سرخه در وضعیت نارنجی کرونایی و دیگر شهرستان‌های استان سمنان شامل میامی، شاهرود، دامغان و مهدی شهر در شرایط زرد یا هشدار کرونایی قرار دارند. گفته می‌شود نزدیک به ۹ درصد از دانش آموزان استان سمنان هنوز واکسن نزده‌اند که این رقمی نزدیک به ۱۰ هزار نفر را شامل می‌شود اما آموزش و پرورش اعتقاد دارد که با اقناع خانواده‌های این افراد از روز بیستم آمار واکسیناسیون افراد پنج تا ۱۸ سال افزایش خواهد یافت.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا