خبر

کرونا جان ۵ نفر دیگر را در استان سمنان گرفت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، نگاهی به آمارهای منتشر شده از سوی ستاد کرونای استان سمنان نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته پنج نفر در این استان جان خود را از بابت ویروس کرونا از دست داده‌اند و این امر نشان می‌دهد که همچنان ویروس کرونا در استان سمنان مخاطرات زیادی را برای شهروندان و بیماران به خصوص کسانی که واکسن دریافت نکرده‌اند، ایجاد کرده است.

طی ۲۴ ساعت گذشته تست کرونای ۱۸۸ نفر نیز مثبت شده است که نسبت به مدت مشابه روز گذشته افزایش بسیار قابل توجهی داشته است این موضوع نشان می‌دهد که اقصی نقاط استان سمنان همچنان درگیر شیوع سویه جدید امیکرون است.

طی شبانه روز گذشته ۴۹۸ نفر به خاطر کرونا به مراکز درمانی مراجعه کردند همچنین ۱۴ نفر نیز به دلیل بیماری کرونا در بیمارستان‌ها بستری شدند.

هم اکنون ۶۹ بیمار با وضعیت وخیم در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های پایلوت کرونا در سطح استان سمنان بستری هستند.

پنج شهرستان استان سمنان شامل شاهرود، دامغان، سمنان، مهدی شهر و آرادان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و طبق رنگ بندی جدید اعلامی از روز شنبه سه شهرستان شامل گرمسار، میامی و سرخه نیز در وضعیت نارنجی قرار گرفتند که همان هشدار جدی است.

ستاد مقابله با کرونا همچنین از مردم خواسته تا نسبت به واکسیناسیون و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و دوری از تجمعات ملاحظه بیشتری داشته باشند.

۹۵ درصد از مردم استان سمنان واکسن دز اول خود را دریافت کرده اند این شاخص در دز دوم ۸۸ درصد و در دز سوم ۳۳ درصد است.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا