خبر

کرونا احتمال عوارض بارداری را افزایش می دهد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، دکتر «آسیامیرا فرارا»، سرپرست تیم تحقیق از مؤسسه تحقیقات کایسر کالیفرنیا، گفت: «این یافته‌ها نشان می‌دهد که ابتلاء به کووید ۱۹ در دوران بارداری خطر عوارض جدی را افزایش می‌دهد.»

وی در ادامه افزود: «همراه با شواهدی مبنی بر ایمن بودن واکسن‌های کووید ۱۹ در دوران بارداری، این یافته‌ها باید به بیماران در درک خطرات عوارض بارداری و نیاز به واکسیناسیون کمک کند.»

برای این مطالعه، محققان سوابق نزدیک به ۴۴ هزار زن باردار را در سال اول پاندمی کووید ۱۹ تجزیه و تحلیل کردند. بررسی‌ها نشان داد بیش از ۱۳۰۰ شرکت کننده با عفونت تأیید شده ویروس کرونا در دوران بارداری، دو برابر بیشتر از افرادی که آلوده نشده بودند، خطر زایمان زودرس داشتند.

محققان همچنین دریافتند که در مقایسه با زنان غیرآلوده به کروناویروس، خطر لخته شدن خون در زنان مبتلا به عفونت، سه برابر بیشتر و خطر ابتلاء به مشکلاتی نظیر سندرم ناراحتی تنفسی حاد و سپسیس، ۲.۵ برابر بیشتر است.

محققان تاکید می‌کنند مهم‌ترین کاری که مردم می‌توانند برای محافظت از خود و کودک خود انجام دهند، واکسینه شدن است.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا