خبر

کره جنوبی خواستار احترام به حاکمیت اوکراین شد


شفقنا – کره جنوبی در واکنش به تصمیم روسیه برای به رسمیت شناختن جمهوری های لوهانسک و دونتسک، خواستار احترام به حاکمیت اوکراین شد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از آرتی عربی، مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی امروز (سه شنبه) گفت: باید به حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین احترام گذاشته شود و یافتن راه حلی مسالمت آمیز برای بحران اوکراین از طریق گفتگو ضروری است.

مون جائه این در حالی که ریاست جلسه مشترک شورای امنیت ملی و شورای امنیت خارجی و استراتژی اقتصادی این کشور را برعهده داشت، با اشاره به اینکه آمریکا و کشورهای غربی به رسمیت شناختن این دو جمهوری از سوی روسیه را به شدت محکوم می کنند، اوضاع اوکراین را ملتهب دانست.

او تاکید کرد: کشورهای سراسر جهان باید متحد شوند و برای راه حلی سریع و صلح آمیز برای بحران اوکراین تلاش کنند.

رئیس جمهور کره جنوبی همچنین متعهد شد که کره جنوبی به عنوان عضوی مسئول جامعه بین‌المللی در این تلاش‌ها مشارکت فعال خواهد داشت و به مقامات دستور داد تا برای حفاظت از شهروندان کره جنوبی در اوکراین به طور همه جانبه آماده شوند و اقداماتی را برای کاهش تأثیر بحران اوکراین بر اقتصاد کره جنوبی انجام دهند.

به گزارش آژانس یونهاپ، 64 شهروند کره جنوبی تا ساعت 6 بعد از ظهر روز 20 فوریه (به وقت اوکراین) در کی یف ماندند، در حالی که وزارت خارجه کره جنوبی در حال بررسی طرح هایی برای خارج کردن آنها در مواقع اضطراری است.

اظهارات رئیس جمهور کره جنوبی پس از آن بیان شد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، روز دوشنبه، دو فرمان را امضا کرد که به موجب آن روسیه استقلال جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک از اوکراین را به رسمیت شناخت.

پوتین در سخنانی که عصر دیروز به همین مناسبت ایراد کرد، گفت: «وضعیت در دونباس دوباره حاد و خطرناک شده است»، با توجه به اینکه مردم منطقه در معرض «نسل کشی» توسط «رژیم ملی‌گرای کی‌یف» قرار گرفته‌اند.

این اقدام روسیه مورد انتقاد گسترده کشورهای غربی قرار گرفت و آنها مسکو را ناقض قوانین بین المللی و حاکمیت اوکراین دانستند و مدعی شدند که روسیه برای تهاجم قریب الوقوع به خاک اوکراین آماده می شود.

این خبر را در آرتی عربی می توانید ببینید.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا