خبر

کره جنوبی توانسته جایگزین موشک آمریکایی را تولید کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یونهاپ، آژانس توسعه دفاعی کره جنوبی یک سامانه دفاع هوایی جدید در ارتفاع بالا را آزمایش کرد.

در همین ارتباط گزارش شده است که موشک دوربرد زمین به هوای ال-سام (L-SAM) برای اولین بار از جنوب غربی سئول پرتاب شده است و این موشک در مسیری از پیش تعیین شده پرواز کرده و اگرچه تلاشی برای درگیری با هدف نداشته، با این حال مطابق انتظار عمل کرده است.

ال-سام که توسط گروه صنایع تسلیحاتی هانوا و لیگ نکس ۱ در کره جنوبی ساخته شده است، برای رهگیری هواپیماهای ارتفاع بالا و همچنین موشک‌های بالستیک در مرحله پایانی آنها تا ارتفاع ۶۰ کیلومتری در نظر گرفته شده است. در حال حاضر در شبکه دفاع هوایی کره جنوبی، این عملکرد را موشک‌های آمریکایی تاد انجام می‌دهند.

با این حال موشک‌های تاد از زمانی که برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ در کره جنوبی مستقر شد مورد انتقاد چین قرار گرفت، زیرا یکی از تنظیمات رادار قدرتمند آن می‌تواند یک شیء به اندازه یک توپ بیسبال را از فاصله ۲۹۰۰ مایل (۴۶۰۰ کیلومتر) دورتر هم ردیابی کند و همین موضوع باعث شده تا چین این سامانه موشکی را به نقض قوانین و قلمرو ملی خود متهم کند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا