خبر

کجای دنیا وسط فصل بازیکن سرباز می‌شود؟/ ریشه مشکلات استقلال از فدراسیون است/ کاش فرهاد دیروز کمی صبر می‌کرد


خبرورزشی –

علی چینی در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره صحبت‌های اخیر فرهاد مجیدی درباره غیبت ۵ تن از بازیکنانش در دیدار مقابل فجرسپاسی همچنین موضوع سربازی دو بازیکن اصلی این تیم اظهاراتی را مطرح کرد.

وی درباره اینکه آیا خبر دارد استقلال باید در غیاب پنج بازیکنش مقابل فجر سپاسی به میدان برود گفت: قبل از این موضوع باید یک بحث را در رابطه با کل سیستم فوتبال مطرح کنم. اینکه چطور ممکن است وسط مسابقات تیمی که در کورس قهرمانی آن هم در نیم‌فصل دوم قرار گرفته با چنین موضوعی مواجه شود که دو بازیکنش سرباز هستند!

این کارشناس فوتبال افزود: قبل از این هم دیدیم که تیمی مثل گل گهر با بازیکنی قرارداد بسته بود که نمی‌دانست نباید می‌بسته! حالا هم پرونده دو بازیکن سرباز استقلال مطرح شده است. در فدراسیون چه خبر است؟ اینها همگی از ضعف فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ است و گرنه چطور ممکن است ما تا به امروز نشنیده باشیم که وسط فصل بازیکنی سرباز اعلام شود و او را از همراهی تیمش محروم بدانند؟

پیشکسوت استقلال گفت: این قبیل اتفاقات (سربازی) مربوط به اول فصل است یا حداکثر نیم فصل نه وسط رقابتها! کم‌کم دلایل برکناری عزیزی‌خادم مشخص می‌شود. چون در همه این سالها سابقه نداشته که چنین اتفاقاتی در فوتبال رخ بدهد. لااقل من از آن بی خبر بوده ام. ولی اینها همه ثابت می‌کند فدراسیون عزیزی‌خادم ناکارآمد بوده. وقتی باشگاه ها با چنین مشکلاتی مواجه می‌شوند یعنی رئیس فدراسیون که حکم پدر خانواده فوتبال ایران را دارد نتوانسته وظایفش را به درستی انجام بدهد.

وی در ادامه با اشاره به اتفاقات تمرین روز دوشنبه و اخراج وریا غفوری گفت: فوتبال یک بازی خشن و پر برخورد است. وقتی شما چنین ورزشی را انتخاب می‌کنید اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک تان با این موضوع درگیر می‌شوند. یعنی وقتی دچار شوک عصبی می‌شوید به قول روان‌شناس‌ها باید یک مکث طلایی داشته باشید. چهار یا پنج نفس عمیق بکشید و بعد تصمیم بگیرید.

چینی اضافه کرد: فوتبال کاملا شبیه به یک زندگی است. اصلا فوتبال ورزش نیست بلکه خود زندگی است. فرهاد مجیدی کمی باید کمی در این باره صبر می‌کرد. همان مکث طلایی. شاید ۱۰ دقیقه بعد از عصبانیت وریا، کاپیتان از رختکن بیرون می‌آمد و آن وقت کار را ادامه می‌داد و در نهایت مجیدی با او صحبت می‌کرد تا این غائله اینقدر بزرگ نشود. وریا غفوری بازیکن بزرگی است که بارها در شرایط سخت و با اینکه سن و سالی از او گذشته مرد و مردانه تا آخرین نفس جنگیده. به نظرم کادر مدیریتی با درایت استقلال چه در باشگاه یعنی آقای آجرلو و چه در تیم یعنی فرهاد مجیدی باید این اتفاق را هرچه زودتر پشت سر بگذارند چون مسابقات سخت استقلال تازه در حال شروع شدن است.

بازیکن اسبق استقلال همچنین درباره شرایط این تیم در نبود ۵ بازیکنش برای بازی با فجر توضیح داد: با توجه به نبود بازیکنانی که توان حضور در دفاع میانی را دارند استقلال قطعا مقابل فجر با سیستم ۴ دفاعه بازی می‌کند. استقلال در چنین شرایطی در پست هافبک وسط به مشکل می‌خورد. چون در راست حردانی و در چپ سلمانی را دارد البته همین که زبیر نیک نفس محرومیتش تمام شده جای امیدواری است اما قطعاً باید برای بازی‌های بعدی به فکر باشند و وریا غفوری را نادیده نگیرند. او باید به تیم برگردد و از طرفی مشکل سربازهای استقلال را هم حل کنند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا