آموزشی

کتابخانه‌های عمومی و مشارکتی اردبیل به ۸۲ باب رسید


به گزارش خبرنگار مهر، پروانه رضاقلیزاده ظهر پنجشنبه در آئین افتتاح کتابخانه خیرساز در روستای تکله شهرستان پارس‌آباد اظهار کرد: با اوج‌گیری شیوع کرونا و محدودیت در ارائه خدمات کتابخانه‌های عمومی، برنامه‌های ترویجی کتابخوانی با بهره‌گیری از بستر فضای مجازی انجام گرفت و برنامه‌های حضوری نیز با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم در سال آینده و با فروکش کردن پاندمی کرونا شاهد اوج‌گیری فعالیت کتابخانه‌های عمومی باشیم، تصریح کرد: استان اردبیل ۸۲ باب کتابخانه عمومی فعال دارد که از این تعداد ۱۷ باب با مشارکت سایر نهادها، مؤسسات و ۶۵ باب نیز زیر نظر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اداره می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: با حضور خیرین در عرصه‌های فرهنگی شاهد توسعه و تجهیز بیش از پیش کتابخانه‌های عمومی هستیم و با راه‌اندازی این مجموعه فرهنگی در روستای تکله تعداد کتابخانه‌های عمومی و مشارکتی در استان به ۸۲ باب رسید.

فرماندار پارس‌آباد نیز در این آئین همنشینی با کتاب را در تربیت و تذهیب نفس مهم دانست و افزود: نکات ارزنده‌ای از بزرگان دینی، علمی و دانشمندان در زمینه اهمیت کتاب و کتابخوانی بیان شده که خوشبختی را در سایه داشتن کتاب خوب یا دوستانی که کتابخوان و اهل کتاب باشند، می‌داند.

ابراهیم امامی با اشاره به نقش کتاب در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی اضافه کرد: کتابخانه دکتر خیراندیش به دلیل واقع شدن در نقطه صفر مرزی با جمهوری آذربایجان، در مقابله با رسوخ هجمه‌های فرهنگی و هم در راستای تسهیل برای دسترسی قشرهای مختلف برای کتاب حائز اهمیت است.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین



Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا