خبر

کاپیتان های استقلال و پرسپولیس به ته خط رسیدند/ تنها راه ماندن وریا غفوری در استقلال

خبرورزشی –

شواهد حکایت از آن دارد که ۲کاپیتان محبوب تیم‌های پرسپولیس و استقلال، به پایان راه در جمع سرخابی‌ها نزدیک شده‌اند. البته که در فوتبال چیزی قابل پیش‌بینی نیست، اما سیر حرکتی جلال حسینی و وریا غفوری در این دو تیم طوری است که شاید نتوان آینده بلندمدتی برای آنها متصور بود.

در پرسپولیس جلال حسینی این اواخر بیشتر از هر زمان دیگری نیمکت‌نشین می‌شود. در یکی، دو فصل گذشته بیرون نشستن کاپیتان سرخ‌ها اتفاق نادری بود و اگر هم چنین اتفاقی رخ می‌داد، برایش کلی فلسفه و بهانه چیده می‌شد؛ مثلا می‌گفتند مصدوم است یا برای فلان بازی حفظ شده. با این حال این اواخر کادرفنی رودربایستی را کنار گذاشته و خیلی آسان به دلایل فنی دم از نیمکت‌نشینی حسینی می‌زند. به‌عنوان مثال در شرایطی که او هیچ مشکلی نداشت، در مسابقه با آلومینیوم اراک روی نیمکت نشست و صرفا در ۱۰دقیقه پایانی برای حفظ نتیجه به بازی آمد. به هر حالا جلال وارد ۴۱سالگی شده و همه می‌دانند که شرایط او بسیار خاص است. اگر پرسپولیس امسال موفق به کسب عنوان قهرمانی شود، به‌احتمال فراوان حسینی با لمس دهمین جامش در ادوار لیگ برتر و با رکوردی بی‌نظیر از میادین خداحافظی خواهد کرد.
در استقلال هم شرایط برای وریا غفوری طوری است که شاید بتوان گفت او نیز فصل پایانی حضورش در جمع آبی‌پوشان را پشت سر می‌گذارد. غفوری ۳۴ساله از نظر فنی در سال‌های اخیر روی یک سیر نزولی حرکت کرده است. او دیگر به تیم ملی دعوت نمی‌شود و در استقلال هم گاه و بیگاه روی نیمکت می‌نشیند. به علاوه وریا با فرهاد مجیدی هم مشکلاتی دارد که حالا دیگر علنی شده و کسی یارای تکذیب آن را ندارد. اگر فرهاد به هر دلیلی فصل آینده در استقلال نباشد، این احتمال وجود دارد که به هر حال سرمربی بعدی بخواهد از وریا غفوری استفاده کند. با این حال اگر مجیدی بماند، خیلی بعید است که غفوری را نگه‌دارد. او در همین زمستان یک رقیب گردن‌کلفت ملی‌پوش مثل صالح حردانی برای وریا جذب کرد. حالا درنظر بگیرید که غفوری فصل آینده یک سال هم پیرتر خواهد شد. آیا ۲ کاپیتان نامی و دوست‌داشتنی به آخر خط رسیده‌اند؟Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا