خبر

کار سخت پرسپولیس برای رسیدن به لیگ قهرمانان آسیا | جهان محتواپرسپولیس در سه فصل دو بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید و در دو فصل قبل در مرحله یک چهارم نهایی به الهلال عربستان باخت. یک بار به دلیل مشکلات ساختاری و حذف تیم های ایرانی از لیگ قهرمانان از این رقابت ها کنار گذاشته شدند و یک فصل اصلا این مسابقات برگزار نشد.
به احتمال زیاد فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا شرایط گذشته را نخواهد داشت و با تغییر تقویم مسابقات می توان انتظار تیم های آماده تری را در طول لیگ داشت. همچنین در صورت تغییر فرمت مسابقات از نظر حضور تیم های شرق و غرب، جذابیت دیدار با تیم های شرق آسیا در مرحله گروهی می تواند پرسپولیس و سایر نمایندگان فوتبال ایران را وارد چالش جدیدی کند.
چند روز پیش خبری در خبرگزاری ها مبنی بر احتمال قطع مجوز حرفه ای از کنفدراسیون فوتبال آسیا برای مراکشی های پایتخت منتشر شد و حالا به نظر می رسد پس از چندین مرحله بارگذاری مدارک، احتمال بازگشت پرسپولیس به قهرمانی وجود دارد. لیگ. پس از اخذ مجوزهای لازم این خبر خوبی برای هواداران این باشگاه است اما همه این مجوزها حرفه ای نیستند.
با شرایط اعلام شده از سوی فدراسیون فوتبال ایران در خصوص سهمیه های فوتبال ایران برای حضور در لیگ قهرمانان در فصل آینده، به نظر می رسد پرسپولیس چاره ای جز کسب یکی از دو جامی که در آن حضور دارد نخواهد داشت. با اعلام سهمیه ها، فوتبال ایران چه سهمیه 1 + 3 یا 2 + 2 بگیرد، پرسپولیس امسال در صورت قهرمانی در لیگ برتر یا جام حذفی شانس خواهد داشت چون نه لیگ و نه پلی آف را برده است. فصل گذشته
پرسپولیس در حال حاضر تیم سوم لیگ برتر است و اختلاف نگران کننده ای با سپاهان دارد اما همچنان مدعی است چون 7 هفته تا پایان فصل باقی مانده است. از طرفی قرمزها در جام حذفی به مرحله یک چهارم نهایی رسیده اند و در اردیبهشت ماه منتظر برنده دیدار گلگر و فولاد هستند تا به مصاف این تیم بروند. پرسپولیس به طور سنتی مدعی قهرمانی در این رقابت ها است، اما در صورت از دست دادن این جام ها، حتی در صورت کسب مجوزهای لازم از AFC، باید با لیگ قهرمانان 2024-2023 خداحافظی کند و به این ترتیب فاصله جام ها را از دست بدهد. قرمزهای این مسابقات طولانی تر خواهند بود.
پرسپولیس در صورت نایب قهرمانی لیگ برتر انگلیس تا زمانی که استقلال قهرمان لیگ برتر نشود به لیگ قهرمانان آسیا نمی رسد که در این صورت شرایط عجیبی برای قرمزها رقم خواهد خورد. در واقع برای آسیایی شدن پرسپولیس اگر طلب یحیی قهرمان نشد باید امیدوار بود که استقلال قهرمان شود چون استقلال امسال و فصل قبل دو سهم قهرمانی دارد و در این صورت تیم دوم این است. فصل به لیگ قهرمانان آسیا می رسد، البته پرسپولیس باید سپاهان را شکست دهد و فضا را برای نایب قهرمانی باز کند.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا