خبر

کار دشوار استقلال و پرسپولیس مقابل نساجی و مس در مشهد و تهران – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، هفته بیستم رقابتهای لیگ برتر امروز در قالب ۸ دیدار برگزار می‌شود که در این بازی‌ها تراکتور از سپاهان پذیرایی می‌کند، نفت مسجد سلیمان میزبان آلومینیوم است، هوادار و فولاد در تهران دیدار می‌کنند، پیکان میهمان فجر سپاسی است، گل گهر پذیرای صنعت نفت است، ذوب آهن در اصفهان از پدیده پذیرایی می‌کند، نساجی و استقلال در مشهد به میدان می‌روند و در آخرین بازی امروز پرسپولیس میزبان مس رفسنجان است.

استقلال در حالی در مشهد به میدان می‌رود که به دلیل فاصله امتیازی‌اش در صدر جدول از حفظ موقعیتش در جدول حداقل تا هفته آینده اطمینان خاطر دارد و شاید این موضوع باعث شود شاگردان مجیدی با اعتماد به نفس بیشتری با حریف خود بازی کنند.

آبی پوشان با ۳ غایب بزرگ به مشهد رفتند و به جز یزدانی و مرادمند که به دلیل اعزام به خدمت سربازی در این بازی حضور ندارند، وریا غفوری هم همچنان با حکم انضباطی تیمش را همراهی نمی‌کند.

پرسپولیس نیز امروز در آخرین دیدار هفته پذیرای مس رفسنجان است؛ تیمی که می‌توان آن را شگفتی ساز فصل بیستم دانست. شاگردان گل محمدی فعلاً فاصله ۵ امتیازی با صدر و ۸ امتیازی با تیم سوم جدول دارند و در صورت رقم خوردن هر نتیجه‌ای در این بازی جایگاه آنها از رده دوم تغییر نخواهد کرد. مس رفسنجان با ۳۳ امتیاز در رده چهارم جدول جای دارد و امیدوار است بتواند با کسب نتیجه لازم در این بازی و لغزش سپاهان در تبریز جای این تیم را در رده سوم بگیرد.

خطرناک‌ترین بازیکن پرسپولیس مهرداد عبدی با ۵ گل و خطرناک‌ترین بازیکن مس رفسنجان گادوین منشا با ۱۱ گل است. ضمن اینکه به راحتی نمی‌توان از محسن آذرباد کاپیتان گل ساز و شوت زن تیم مس رفسنجان هم به راحتی عبور کرد.

سپاهان تیم سوم جدول امروز در حالی با تراکتور در تبریز دیدار می‌کند که سرانجام محرم نوید کیا بعد از یک قهر و آشتی به تیمش بازگشت و در این بازی هم تیمش را همراهی می‌کند. فاصله سپاهان با کورس قهرمانی زیاد شده و حالا تیم‌های پایین‌تر به خصوص مس رفسنجان برای گرفتن جایگاه سوم این تیم را تهدید می‌کنند.

در سپاهان شهریار مغانلو بهتر از دیگران گلزنی می‌کند و امروز با ۵ گل بالاتر از شهباززاده و دیگران بهترین گلزن تیمش است. تراکتور که ۹ هفته است رنگ پیروزی را ندیده با ۱۵ امتیاز در رده سیزدهم قرار دارد و حتی در صورت پیروزی نمی‌تواند از این جایگاه بالاتر آید.

یکی دیگر از بازی‌های مهم و حساس امروز، دیدار گل گهر و صنعت نفت است. دو تیمی که در نیم فصل دوم نتایج خوبی گرفته و نیم نگاهی به رده‌های بالاتر جدول برای کسب سهمیه آسیایی دارند. در کنار این رقابت علیرضا منصوریان و امیر قلعه نویی در نقش سرمربیان دو تیم نیز می‌تواند جذاب باشد. هیچیک از دو تیم در نیم فصل دوم شکست نخورده‌اند و در حالی با هم دیدار می‌کنند که گل گهر با ۲۹ امتیاز در رده ششم و صنعت نفت با ۲۷ امتیاز در رده هشتم قرار دارد.

برنامه بازی‌های هفته بیستم لیگ برتر به شرح زیر است:

دوشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۰

* تراکتور و سپاهان – ساعت ۱۴:۳۰
داوران:
یاسر همرنگ- یعقوب حجتی- هیوا بهمنی- سعاد وفاپیشه ناظر: محمدرضا فلاح

* نفت مسجد سلیمان و آلومینیوم اراک – ساعت ۱۵
داوران:
مرتضی منصوریان- علی میرزابیگی- پوریا زحمتی- وحید زمانی ناظر: حسین نجاتی

* هوادار و فولاد خوزستان – ساعت ۱۵
داوران:
احمد محمدی- سعید قاسمی- حسین گلشنی- ناصر جنگی ناظر: حاتم بک پور

* فجر شهید سپاسی شیراز و پیکان – ساعت ۱۵
داوران:
میثم حیدری- بهمن عبدالهی- مهدی سیفی- حسین زمانی ناظر: ایرج نظری

* گل گهر سیرجان و صنعت نفت آبادان؛ ساعت ۱۵
داوران:
امیر عرب براقی- میلاد قاسمی- حامد صفایی- ابوالفضل گرجی ناظر: احمد صالحی

* ذوب آهن اصفهان و پدیده مشهد؛ ساعت ۱۶:۳۰
داوران:
حمید حاج ملک- احد سلطانی- محمد هاشمی نسب- روح‌الله شریفی ناظر: رحیم رحیمی مقدم

* نساجی مازندران و استقلال؛ ساعت ۱۷
داوران:
علی صفایی- محمدرضا ابوالفضلی- محسن سلطانی- مهدی مرجانزاده ناظر: فریدون اصفهانیان

* پرسپولیس و مس رفسنجان؛ ساعت ۱۹
داوران: اشکان خورشیدی- مهدی عالیقدر- علی اکبر نوری- جواد رحیم‌زاده ناظر: هدایت ممبینیSource link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا