خبر

کاخ سفید: آمریکا به زودی تحریم‌های مهمی علیه روسیه وضع خواهد کرد


شفقنا- کاخ سفید اعلام کرد که پس از اقدام ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه برای به رسمیت شناختن استقلال جمهوری‌های دونتسک و لوگانسک، واشنگتن ظرف چند ساعت آینده تحریم‌های مهمی علیه روسیه وضع خواهد کرد.

به گزارش شفقنا به نقل از ایرنا، جان فاینر یک مقام ارشد امنیت ملی در دولت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی گفت: آمریکا در چند ساعت آینده امروز قصد دارد به سهم خود اعلامیه های مهمی منتشر کند. این اعلامیه ها شامل وضع تحریم های آمریکا در پاسخ به اقدام دیروز روسیه است.

وی ادامه داد: اگر روسیه اقدامات بیشتری انجام دهد، ما از طریق تحریم ها، عواقب شدید و مهمی را بر آن تحمیل خواهیم کرد. این تحریم ها علاوه بر سایر پاسخ های ما از جمله کمک امنیتی به اوکراینی ها برای دفاع از خود، موضع نیروهای نظامی و جابجایی نیروهای آمریکا مانند آنچه در روزهای اخیر شاهد آن بوده ایم، خواهد بود.

این مقام امنیت ملی آمریکا اشاره کرد که واشنگتن هم اکنون قصد ندارد تمام تحریم های خود علیه روسیه را وضع کند زیرا اگر می خواهید پوتین را از گرفتن کی یف و اوکراین بازدارید باید برخی از تهدید های تحریم ها را علیه آن حفظ کنید.

فاینر اظهار داشت: دستور پوتین برای اعزام نیروی نظامی به جمهوری‌های دونتسک و لوگانسک در واقع یک تهاجم به اوکراین است.

وی گفت: ما فکر می کنیم، این آغاز یک تهاجم و جدیدترین تهاجم روسیه به اوکراین است و شما هم اکنون شاهد پاسخ ما هستید که اعلام کرده بودیم شدید و سریع است.

این مقام کاخ سفید اعلام کرد که هیچ تفاوتی میان آغاز یک تهاجم و خود تهاجم نیست.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه شب گذشته با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو اعلام کرد: کشورش استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانتسک را به رسمیت می‌شناسد و در کاخ کرملین قراردادهای همکاری و دوستی را با سران این جمهوری‌ها امضا کرد.

منطقه دونباس در شرق اوکراین از مناطق دونتسک و لوگانسک و نیز چند منطقه روس نشین دیگر تشکیل شده و این دو استان در سال ۲۰۱۴ پس از تغییر حکومت در اوکراین به طور یکجانبه از کی‌یف اعلام استقلال کردند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا