خبر

چه راهکاری برای خنک نگه داشتن گوشی وجود دارد؟ | جهان محتوا


شفقنا رسانه- دمای بالا نه تنها بدن افراد، بلکه وسایل الکترونیکی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و این برای گوشی مضر است و باید برای کاهش دمای آن تدابیری اندیشید.

به گزارش گرگ و میش ما از اسنا، در گرمای هوا وقتی گوشی خود را در دست می گیرید متوجه می شوید که یا کند کار می کند یا خیلی داغ است یا باتری آن تمام شده است. زیرا گرمای بیش از حد نه تنها بدن افراد را تحت تأثیر قرار می دهد، بلکه دستگاه های الکترونیکی را نیز تحت تأثیر قرار می دهد، اما گرما برای تلفن ها مضر است. وب سایت بی بی سی توضیح داد که برای مقابله با این وضعیت چه کاری می توان انجام داد.

رز وایت میلینگتون، مدرس ارشد مهندسی برق و الکترونیک در دانشگاه لیدز بکت، می‌گوید متأسفانه ابزارهای داخلی که باعث می‌شوند یک تلفن همراه کار کند، خودشان گرما تولید می‌کنند.

او می گوید که وسایل الکترونیکی معمولاً برای کارکرد تا دمای 35 درجه سانتیگراد طراحی می شوند و توضیح می دهد که باتری ها انرژی را ذخیره می کنند و برای کار در دماهای خاص طراحی شده اند. هرچه گرمتر باشند، بیشتر کار می کنند و انرژی بیشتری مصرف می کنند. این بدان معناست که باتری گوشی سریع‌تر خالی می‌شود، به‌ویژه از آنجایی که خنک شدن آن‌ها به سختی انجام می‌شود.

White Millington اضافه می کند که ما اغلب وقتی بیرون زیر نور خورشید هستیم روشنایی صفحه را افزایش می دهیم که می تواند بر گرم شدن صفحه تأثیر بگذارد. اگر گوشی قدیمی باشد یا دارای ایرادات جزئی باشد، گرما این عیوب را تشدید می کند. همچنین، محافظ های صفحه نمایش اغلب می توانند گرمای بیشتری را در داخل خود به دام بیندازند، که در هوای گرم چیز خوبی نیست.

راه هایی برای خنک نگه داشتن گوش ها

White Millington می‌گوید: «اگر واقعاً گرم است، وقتی باتری خود را شارژ می‌کنید، گرمای بیشتری تولید می‌کنید و وقتی دستگاه شما در حال شارژ است، در نهایت داغ می‌شود.» همچنین باید مراقب باشید که گوشی خود را از تابش مستقیم نور خورشید دور نگه دارید، هرگز آن را در ماشین خود رها نکنید، تا حد امکان آن را در سایه نگه دارید یا حتی اگر می توانید آن را جلوی پنکه قرار دهید.

بهتر است گوشی خود را در حالت فعالیت کم نگه دارید و این هم برای روشن و هم خاموش بودن گوشی صدق می کند. آن را از جعبه خارج کنید و تمام عملکردهایی را که نیاز ندارید غیرفعال کنید. White Millington می گوید: اگر از GPS یا هر ویژگی دیگری استفاده نمی کنید، آن را خاموش کنید. زیرا هر چه برنامه های کمتری استفاده کنید، انرژی کمتری مصرف خواهید کرد و حرارت کمتری تولید می شود.

هرچه انرژی کمتری مصرف کنید، گوشی شما عملکرد بهتری خواهد داشت. اگر گوشی شما در حال حاضر مشکل دارد، گاهی اوقات کافی است آن را برای چند دقیقه خاموش کنید، فقط بگذارید خنک شود و دوباره آن را روشن کنید. اما هرگز از یخچال استفاده نکنید و آن را در کیسه یخ قرار ندهید، زیرا این کار کمکی به گوشی نمی کند، تغییرات سریع دما می تواند برای گوشی بسیار مضر باشد و قرار دادن یخ روی آن باعث خیس شدن گوشی می شود.

White Millington اضافه می کند که تلفن ها دارای مکانیسم های گرمایش داخلی هستند تا از “خود تخریبی” که می تواند در دماهای شدید رخ دهد جلوگیری کند.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا