خبر

چلسی ۰ (۱۰) – لیورپول ۰ (۱۱)/ پرافتخارترین‌ها بعد از ۱۰ سال جام گرفتند؛ اولین قهرمانی حذفی کلوپ با لیورپول


خبرورزشی –

در فینال جام اتحادیه انگلیس، تیم‌های چلسی و لیورپول در ورزشگاه ومبلی لندن به مصاف هم رفتند که پس از تساوی ۰-۰، لیورپول بود که ۱۱-۱۰ در پنالتی‌ها برد و قهرمان شد.

نیمه نخست پایاپای دنبال شد و دو تیم از موقعیت‌های‌شان به نتیجه‌ای نرسیدند. با این حال نیمه دوم پرهیجان‌تر شروع شد و در همان دقایق ابتدایی مانت در موقعیت تک‌به‌تک به کِلِهِر توپ را ناباورانه به تیر دروازه زد. دقیقه ۶۴ هم صلاح با مندی تک‌به‌تک شد اما ضربه‌اش را آرام زد تا سیلوا فرصت دفع توپ را قبل از ورود به دروازه پیدا کند. دقیقه ۶۷ قفل دروازه‌ها را لیورپول توسط ماتیپ شکست، اما با بررسی VAR آفساید فان‌دایک به‌دلیل تأثیرگذاری‌اش گرفته شد. در دقایق پایانی فشار لیورپول بیشتر هم شد، اما درخشش مندی نتیجه بدون‌گل را تا پایان دقیقه ۹۰ حفظ کرد.

در نیمه اول وقتهای اضافه به غیر از گل آفساید لوکاکو اتفاق دیگری رخ نداد. هاورتس هم در نیمه دوم گل دیگری زد که آفساید بود. این نبرد پایاپای سرانجام بدون گل تمام شد تا ضربات‌پنالتی تعیین‌کننده قهرمان باشد. پیش از پایان ۱۲۰ دقیقه، آریسابالاگا به جای مندی وارد زمین شد تا در ضربات‌پنالتی به کمک چلسی بیاید، ولی او تنها بازیکنی بود که پنالتی‌اش را هدر داد. میلنر، فابینیو، فان‌دایک، آرنولد، صلاح، ژوتا، اوریگی رابرتسون، الیوت، کوناته و کلهر همگی ضربات‌پنالتی لیورپول را گل کردند. گل‌های چلسی را هم آلونسو، لوکاکو، هاورتس، جیمز، جورجینیو، رودیگر، کانته، ورنر، سیلوا و شالوبا زدند.

به این ترتیب لیورپول برای نهمین مرتبه قهرمان جام‌اتحادیه شد تا به تنهایی پرافتخارترین تیم این تورنمنت باشد. این نخستین قهرمانی یورگن کلوپ همراه لیورپول در یک تورنمنت حذفی در انگلیس هم به شمار می‌رفت.

چلسی ۰ (۱۰) - لیورپول ۰ (۱۱)/ پرافتخارترین‌ها بعد از ۱۰ سال جام گرفتند؛ اولین قهرمانی حذفی کلوپ با لیورپولSource link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا