خبر

چرا توخل دروازه بان چلسی را برای ضربات پنالتی عوض کرد؟ / تصمیم احساسی یا منطقی؟

خبرورزشی –

کپا آریسابالاگا دروازه بان چلسی تبدیل به سوژه اصلی بازی فینال جام اتحادیه شد. او جایگزین ادوارد مندی در آخرین دقایق وقتهای اضافه بازی مقابل لیورپول شد تا در ضربات پنالتی به تیمش کمک کند.

اما این تصمیم توماس توخل سرمربی چلسی یا نتیجه معکوس مواجه شد چرا که آبی ها زمانی باختند که کپا نه تنها هیچ پنالتی‌ای را مهار نکرد بلکه ضربه پنالتی آخر تیمش را نیز به آسمان زد تا بازی به سود لیورپول به پایان برسد.

توماس توخل معتقد بود کپا متخصص پنالتی گرفتن است و در دقیقه 119 دیداری که بدون گل در جریان بود این دروازه‌بان اسپانیایی را به بازی آورد با وجودی که مندی در جریان بازی عملکردی فوق العاده از خود نشان داد و یکی از عوامل اصلی به گل نرسیدن تیم لیورپول بود.

لیورپول هر 11 پنالتی خود را به گل تبدیل کرد از جمله آخرین پنالتی که کلهر دروازه بان این تیم توانست به گل تبدیل کند اما بعد از او کپا پشت پنالتی چلسی قرار گرفت و توپ را به بالای دروازه زد.

توخل پیش از این در سوپرجام اروپا در بازی مقابل ویارئال همین تعویض را انجام داده بود و آنجا کپا با مهار چند پنالتی ویارئال به برنده شدن چلسی کمک کرد.

کپا با اینکه جایگاه خود را در ترکیب اصلی چلسی از دست داده و نیمکت نشین مندی شده است اما برای آبی‌ها یک متخصص مهار ضربات پنالتی به شمار می رود و از این نظر پاییز گذشته با گرفتن هفتمین پنالتی توانست رکورد پتر چک دروازه بان سابق چلسی را در این زمینه بکشد.

اما کپا نتوانست هیچکدام از 11 پنالتی قرمزهای آنفیلد را در ورزشگاه ومبلی مهار کند و در نهایت نیز باخت چلسی به نام او و تصمیم توماس توخل ثبت شد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا