خبر

پ.ک.ک: حمله به گردشگران عراقی کار ما نبود | جهان محتوا


به گزارش بخش بین الملل پایگاه خبری آنها، گروه حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) ادعای آنکارا مبنی بر اینکه این گروه مسئول حمله به گردشگران عراقی بوده را رد کرد.

حزب کارگران کردستان عراق موسوم به حزب کارگران کردستان امروز (پنجشنبه) در بیانیه ای اعلام کرد که هیچ نقشی در حمله به گردشگران عراقی ندارد.

به گزارش وب سایت چهارم، «در تفرجگاه البرخ نیرو نداریم و ارتفاعات اطراف این منطقه در اشغال نیروهای ترکیه است.

پ ک ک افزود: دولت ترکیه به دنبال کشتار مردم و اخراج آنها از منطقه است، هیچکس حق ندارد این جنایت عمدی ترکیه را سرپوش بگذارد و این اولین بار نیست که چنین کشتاری اتفاق می افتد.

در تکمیل این بیانیه آمده است که حمله ارتش ترکیه در 11 آگوست نیز منجر به کشته شدن دو فرمانده عالی رتبه عراقی در شمال این کشور شد و ترکیه نیز غیرنظامیان را در بامزی و کانی ماسی هدف قرار داد. مناطق در سال های اخیر

بیانیه پ ک ک پس از آن منتشر شد که شب گذشته وزارت خارجه ترکیه در واکنش به کشته شدن گردشگران عراقی در نزدیکی مرز ترکیه مدعی شد که ارزیابی اولیه حاکی از آن است که این حمله توسط پ.ک.ک انجام شده است.

عصر روز گذشته منابع خبری عراقی گزارش دادند که ارتش ترکیه به شمال این کشور حمله کرده و یک گلوله توپخانه به تفرجگاهی در اقلیم کردستان عراق اصابت کرده است.

رسانه های عراقی گزارش دادند که در این حمله تعدادی غیرنظامی کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند. لحظاتی پس از انتشار این گزارش، مرکز اطلاعات امنیتی عراق با تایید این خبر رسانه ها از کشته شدن 8 نفر و زخمی شدن 23 تن دیگر خبر داد.

در همین راستا، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، با نسبت دادن این حمله به ترکیه، تاکید کرد که عراق حق کامل پاسخگویی به این حملات را برای خود محفوظ می دارد و تمام اقدامات لازم را برای حفاظت از مردم این کشور و تحمیل عواقب ناشی از آن انجام خواهد داد. ” ادامه تنش در کنار. متجاوز پذیرفته خواهد شد.»

همانطور که سید مقتدی صدر، رهبر جریان صدر در بیانیه ای اعلام کرد: ترکیه که معتقد است عراق تنها با بیانیه ضعیف وزارت امور خارجه می تواند پاسخ دهد، بر گستاخی خود افزوده است، بنابراین در اولین گام، بی ادبی خود را افزایش داده است. ، تنش را از آنچه من از طریق موارد زیر یا برخی از آنها پیشنهاد می کنم افزایش یافته است.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا