خبر

پژمان جمشیدی باید نامزد ریاست جمهوری شود/ مدیران رئال و بارسا کور هستند که طارمی را نمی بینند!/ کاش استقلالی ها سراغ بازیکن دیگر می رفتند!

خبرورزشی –

امید یوسفیان؛ محراب قاسم خانی نویسنده و طنزپرداز مطرح کشور یکی از هنرمندانی است که به شدت فوتبال را دنبال می کند و برای خودش یک پا کارشناس فوتبال است. بعد از مدت ها فرصتی دست داد تا با قاسم خانی گپ و گفتی فوتبالی بزنیم ، هرچند صحبت های ما در پایان به جشنواره و سیمرغ نگرفتن پژمان جمشیدی کشیده شد. گفت و گوی اختصاصی خبرورزشی را با محراب قاسم خانی در ادامه می خوانید.

اوضاع پرسپولیس را در این فصل چطور ارزیابی می کنید؟

به نظرم اوضاع پرسپولیس خوب است. تیم از ابتدای فصل مشکلات زیادی داشت که عمده آن مثل همیشه به عدم مدیریت صحیح و البته نبود مدیران کاربلد در فوتبال برمی گشت. اینکه پرسپولیس بعد از ۵  قهرمانی متوالی و ۲ بار رسیدن به فینال آسیا ، حتی نمی تواند بازیکنانش را حفظ کند، فاجعه است. چند مهره اصلی و تاثیرگذار ما جدا شدند و به نظرم بازیکنانی که به پرسپولیس آمدند، با وجود اینکه در تیم های قبلی خودشان ستاره بودند ولی در پرسپولیس هنوز جواب ندادند. با این حال اوضاع آنقدر هم بد نیست و همچنان در کورس قهرمانی قرار داریم و البته به نظر خودم شانس اصلی قهرمانی محسوب می شویم.

ولی استقلال در این فصل هنوز شکست نخورده و ۵ امتیاز هم از پرسپولیس بیشتر دارد

بله همه این مسائل را می دانم ولی ۵ امتیاز چیزی نیست که در طول ۱۱ بازی نشود آن را جبران کرد. به خصوص اینکه یک بازی مستقیم هم با استقلال داریم. البته بگویم در اینکه استقلال با فرهاد مجیدی تیم خوبی شده و نتایج فوق العاده ای گرفته ، شکی نیست و اتفاقا این موضوع که پرسپولیس رقیب قدرتمندی دارد ، اتفاق خوبی است. با این حال به نظرم پرسپولیس هم کادرفنی و هم بازیکنان با تجربه ای دارد که قهرمان شدن را بلدند و می دانند چه کارهایی باید انجام دهند. در هرصورت من به عنوان یک پرسپولیسی دوست دارم تیم محبوبم قهرمان شود و فکر می کنم این اتفاق رخ می دهد. اصلا می دانی چیست؟ باید تعداد قهرمانی های متوالی ما به عدد مقدس ۶ برسد تا هم این عدد جاودانه شود و هم به ما پرسپولیسی ها بچسبد. (با خنده)

این روزها بحث سربازی۲ بازیکن استقلال بسیار داغ است. در این خصوص چه صحبتی دارید؟

اول بگویم خب به عنوان یک پرسپولیسی ، از اینکه تیم رقیب ضعیف می شود، خوشحالم  چون به نفع تیم محبوبم تمام می شود. ولی در کل دوست ندارم این بازیکنان به سربازی بروند. به نظرم حیف است ۲ مدافع استقلال یا کلا هر فوتبالیست دیگری که به بالاترین سطح در تخصص خود می رسند و حتی به تیم ملی دعوت می شوند ، ۲ سال از بهترین سال های زندگی خود را به این شکل بگذرانند. می دانم خیلی از فوتبالیست های ما مثل احمد نوراللهی ، امید عالیشاه ، سروش رفیعی و … همین شرایط را داشتند و به سربازی رفتند، ولی به نظرم باید قوانینی بگذارند که بازیکنان ملی کار راحت تری داشته باشند.

از آنطرف هم استقلالی ها به کارت معافیت وحید امیری اعتراض کردند.

من فکر می کنم وحید سال هاست که در فوتبال ایران بازی می کند و اگر مشکلی داشت ، قطعا جلوی بازی کردنش را می گرفتند. من فکر نمی کنم مظلوم تر از وحید امیری داشته باشیم . امیری غیر از اینکه فوتبالیست بسیار خوبی است ، انسان خوبی هم هست و مثل او کم پیدا می شود. استقلالی ها کاش حداقل به وحید امیری گیر نمی دادند و سراغ بازیکن دیگری می رفتند.

می دانم ارتباط بسیار خوبی با مهدی طارمی دارید. حتما می دانید که مهدی ۲ سال به طور کلی فوتبال را کنار گذاشت و به سربازی رفت. شاید اگر این ۲ سال نبود و یا حداقل می توانست در تیمی بازی کند ، الان طارمی را در تیمی بزرگ تر می دیدیم. نظر شما در این خصوص چیست؟

دقیقا همینطور است و من با شما موافقم. هرچند به نظرم همین حالا هم مهدی کابوس مدافعان اروپایی شده و حسابی می درخشد. من فکر می کنم ، مدیران رئال و بارسا کور هستند که مهدی و درخشش بی نظیرش را نمی بینند و دنبالش نمی آیند. هرچند پورتو تیم کوچکی نیست ولی لیاقت مهدی بازی در تیمی به مراتب بزرگتر است و امیدوارم سال بعد این اتفاق بزرگ بیفتد.

در مورد اختلاف طارمی و اسکوچیچ با مهدی صحبتی نکردید؟

من کلا در کار خودم هم اصلا در این مسائل دخالت نمی کنم. بارها در مورد مسائل مختلف با مهدی حرف زدم ولی حتی یکبار هم در این مورد ، از او چیزی نپرسیدم. به هرحال خوشحالم مشکلی که وجود داشت ، حل شد و مهدی به تیم ملی برگشت.

صحبت از تیم ملی شد، نظر شما در خصوص تیم فعلی و البته عملکرد اسکوچیچ چیست؟

تیم ملی که خیلی عالی نتیجه گرفته و ما کلی کیف کردیم. به نظرم تیم فوق العاده ای داریم و همه چیز به خوبی پیش رفت و بدون استرس راهی جام جهانی شدیم. اسکوچیچ هم نشان داد که مربی خوبی است. من همیشه از طرفداران کیروش در تیم ملی بودم و معتقدم او بود که یک شخصیت بین المللی به تیم ملی و بازیکنان ما داد. باعث شد تا خیلی از بازیکنان ما به فوتبال اروپا بروند و الان داریم نتیجه اش را می بینیم.

با وجود نتایج خوب ، عده ای از تغییر اسکوچیچ صحبت می کنند. نظر شما چیست؟

با این نتایجی که اسکوچیچ گرفته خب حقش است در جام جهانی هم روی نیمکت تیم ملی ایران بنشیند. من به طور کلی می گویم که اگر هم قرار است اسکوچیچ را عوض کنند، باید مربی تاپ جهانی بیاورند که از کیروش و برانکو هم بهتر و بزرگتر باشد. ولی اگر قرار است به جای اسکوچیچ مربی معمولی یا مربی ایرانی بگذارند ، خب خودش بهترین گزینه است.

پژمان جمشیدی برای سومین بار کاندید دریافت سیمرغ شد ولی دستش به جایزه نرسید. نظر شما در مورد این موضوع چیست؟

پژمان دوسست عزیز من است و خب من به شخصه خیلی دوست داشتم که او سیمرغ را ببرد.ولی اگر بخواهم در مورد بازیگران و یا فیلم ها حرفی بزنم ، چون هیچکدام از فیلم های جشنواره را ندیدم ، نمی توانم بگویم حقش بود که سیمرغ بگیرد یا نه. پژمان مسیر فوق العاده سختی را طی کرد تا به این جایگاه رسید که الان جزو پرکارترین و پول ساز ترین بازیگران سینمای ایران است. روزی که او را برای بازی در سریال پژمان انتخاب کردیم ، خیلی از همکاران ناراحت و عصبانی شدند، مصاحبه کردند و علیه ما و خود پژمان موضع گرفتند. هرچه گذشت ، انتقادها و برخوردهای بد با جمشیدی که از فوتبال آمده بود، بیشتر شد ولی رفتار پژمان فوق العاده بود. به نظرم الان با بازی ها و عملکردش دهن خیلی ها را بست. می دانم اوایل کارش از پیشنهادات مالی بسیار خوب گذشت تا نقش های درستی انتخاب کند. این کار بسیار سختی است و هرکسی نمی تواند از آن ها پول ها بگذرد. پژمان ولی گذشت ، چند سال تئاتر کار کرد و الان تبدیل به بازیگری شده که خیلی ها برایش سر و دست می شکنند. هم کمدی و هم جدی را به خوبی بازی می کند و جزو پول ساز ترین و پرطرفدارترین بازیگران فعلی سینمای ایران است.

پژمان بالاخره می تواند سیمرغ بگیرد؟

وقتی چند بار کاندید می شود، یعنی مسیرش را درست انتخاب کرده و تلاش زیادی برای رسیدن به اهدافش کرده است. من شک ندارم که در آینده سیمرغ می گیرد ، چون در سینما و بازیگری هنوز راه زیادی در پیش دارد.

به نظر شما پژمان فوتبالیست بهتری بود یا الان بازیگر بهتری است؟

نمی شود با قاطعیت نظر داد. پژمان فوتبالیست بزرگ این مملکت بود و در تیم ملی حضور داشت. بدشانس بود که با یکی از بهترین های تاریخ یعنی مهدی مهدوی کیا ، هم پست شد و به همین دلیل نتوانست بازی های ملی زیادی انجام دهد. در سینما هم که درخشان است. من می خواهم به او پیشنهاد دهم چند سال دیگر رئیس جمهور شود ، چون قطعا رای می آورد. البته فکر کنم قبلش او را رد صلاحیت کنند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا