خبر

پوتین به مکرون: غرب باید خواسته‌های امنیتی روسیه را جدی بگیرد


شفقنا- رؤسای جمهور روسیه و فرانسه در یک گفت‌و‌گوی تلفنی بحران اوکراین را بررسی کردند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از اسپوتنیک، با گذشت دو هفته از سفر امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه به مسکو، بار دیگر وی و ولادیمیر پوتین به صورت تلفنی گفت‌و‌گو کرده و آخرین تحولات بحران اوکراین را بررسی کردند.

در بیانیه دفتر ریاست‌جمهوری روسیه آمده است که پوتین در این گفت‌و‌گو به مکرون گفته است که دولت اوکراین به شدت اجرای توافق مینسک را رد می‌کند و تحریکات نظامی کی‌اف عامل افزایش تنش در منطقه خودمختار «دونباس» است.

رئیس‌جمهور روسیه همچنین تأکید کرد که کمک‌های نظامی ناتو به اوکراین موجب خواهد شد تا مسأله دونباس از طریق نظامی حل و فصل شود و راه را برای راه‌حل دیپلماتیک می‌بندد.

او همچنین گفت که ایالات متحده آمریکا و پیمان ناتو می‌بایست درخواست‌های امنیتی روسیه را جدی گرفته و پاسخ ملموس بدهند.

در پایان این بیانیه آمده است که پوتین و مکرون بر سر افزایش تلاش‌ها در راستای حل بحران دونباس از طریق وزارت خارجه دو کشور و مشاوران سیاسی بر مبنای توافق «نرماندی» تأکید کردند.

جمهوری خود خوانده «دونباس» در شرق اوکراین در روزهای گذشته شاهد انفجار و گلوله‌باران بوده و روسیه، اوکراین را مسئول این اتفاقات می‌داند. همچنین در روزهای گذشته موج تازه‌ای از آوارگان از این منطقه وارد اردوگاه «زویزدا» در منطقه روستوف روسیه شدند.

از روز سه‌شنبه و پس از گلوله‌باران مناطق تحت کنترل گروه‌های تحت حمایت روسیه در دونتسک و دونباس توسط ارتش اوکراین، تنش در این مناطق افزایش یافته و بسیاری از غیرنظامیان از منطقه تخلیه شده‌اند.

این خبر را در اسپوتنیک ببینیدSource link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا