خبر

پزشک روس: ابتلای به نقص سیستم ایمنی پس از کرونا


شفقنا – یک پزشک روس اعلام کرد که خطر ابتلا به بیماری نقص سیستم ایمنی در افرادی که کرونای شدیدی را تجربه کرده اند، وجود دارد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از آرتی عربی، نیکولای کریوچکوف، متخصص ایمنی روسی، در مورد خطر ابتلا به نقص ایمنی پس از ابتلای به ویروس کرونا صحبت و تصریح کرد: این نقص ایمنی تنها پس از عوارض جدی و برای مدت محدود ظاهر می شود.

وی در مصاحبه ای با پورتال آنلاین روسی «اورا» گفت: «ممکن است بیمار با یک دوره شدید ویروس کرونا دچار نقص ایمنی شود، اما خود ویروس کرونا برخلاف عوارض آن قادر به ایجاد چنین مشکلاتی در بدن انسان نیست.»

این دکتر روس توضیح داد: «ما در مورد خود عفونت SARS-CoV-2 صحبت نمی کنیم، اگرچه تأثیر آن بر ایمنی مربوط به لنفوسیت ها است. اما من نمی گویم که این نقص ایمنی کامل است و احتمالاً مربوط به عوارض است و در مورد سیر خطرناک «کووید» و دوره بعد از «کووید» است. در مقابل این پس زمینه، بیمار ممکن است بعدا با اختلال در سیستم ایمنی یا عدم تعادل در سیستم ایمنی مواجه شود.»

شیوع اومیکرون در کشورهای مختلف جهان آمار ابتلاهای روزانه را صعودی کرده و درخواست مقامات بهداشتی واکسیناسیون حداکثری و چند دوزه است.

این خبر را در آرتی عربی می توانید ببینید.

خبر قبلیراه آهن اوکراین تردد قطار با روسیه را متوقف کردSource link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا