خبر

پروژه عظیم مصر برای احداث زیارتگاه معنوی جهانی در وادی مقدس طُوی


شفقنا- مصر از قصد خود برای احداث یک زیارتگاه بزرگ معنوی در کوههای اطراف محلی خبر داده است که براساس منابع تاریخی، خداوند در آنجا با حضرت موسی(ع) سخن گفت.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الاهرام، این پروژه که نام «التجلی الأعظم» را به یدک می کشد، از موقعیت منحصربه فردی برخوردار است و جایی است که گفته می شود خداوند با حضرت موسی(ع) بدون واسطه سخن گفت.

روزنامه الاهرام در این باره نوشت: پروژه «التجلی الاعظم» از موقعیتی منحصر به فردی در جهان برخوردار و محل تجلی گاه خداوند عزوجل است. این مکان مشترک برای پیروان همه ادیان آسمانی است و بر فراز سرزمین السلام در شهر «سنت کاترین» واقع در جنوب سینا در میان سلسله جبالی است که معروف ترین آنها کوه موسی است که خداوند سبحانه وتعالی با پیامبرش حضرت موسی(ع) هنگام بازگشت به مصر از مدین سخن گفت.

الاهرام افزود: از دیگر کوههای مهم این منطقه «کوه کاترین» است که صومعه قدیمی سنت کاترین در آن قرار دارد و یکی از قدیمی ترین صومعه ها در سطح جهان محسوب می شود.

این روزنامه در ادامه نوشت: هدف این پروژه، احداث یک زیارتگاه معنوی و روحانی روی کوههای اطراف این وادی مقدس  در پرتو جایگاه بزرگی است که شهر سنت کاترین از آن برخوردار است و مقصد گردشگری معنوی و کوهستانی و درمانی محسوب می شود و  همچنین ارائه تمامی خدمات گردشگری و رفاهی به بازدیدکنندگان و پیوند دادن این شهر با دیگر مناطق ساحلی بین طور و شرم الشیخ و دهب است.

جزئیات پروژه «التجلی الاعظم»

براساس این گزارش، چهارده پروژه برای توسعه محل احداث پروژه «التجلی الاعظم» بر فراز سرزمین «السلام» در شهر سنت کاترین اجرا خواهد شد و سازمان مرکزی بازسازی مصر اجرای این پروژه ها را برعهده دارد و بودجه آن نیز از سوی سازمان جوامع شهری جدید این کشور تامین می شود.

قرار است مصر به زودی تبلیغات مربوط به این پروژه را در رسانه های خود به صورت حرفه ای و گسترده در سطح جهان آغاز کند.

روزنامه دولتی الاهرام در پایان نوشت: این پروژه با در نظر گرفتن ملاحظات زیست محیطی اجرا خواهد شد و با محیط زیست هماهنگ و منطبق خواهد بود و در آن از مواد اولیه محیط اطراف استفاده می شود و جامعه محلی در فرایند توسعه و احداث آن مشارکت خواهد داشت و تلاش می شود خدشه ای به شخصیت اکولوژیکی و بصری طبیعت بکر ان مناطق وارد نشود و مقصد جهانی گردشگردان معنوی از سراسر جهان لقب گیرد.

خبر در الاهرام

 

 Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا