خبر

پرسپولیس با یک تساوی بحرانی نمی‌شود/ استقلال امتیاز از دست می‌دهد/ صبوری هوادارن به قهرمانی می‌انجامد

خبرورزشی –

مصطفی قنبرپور بازیکن، مربی و سرپرست اسبق تیم پرسپولیس در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره تساوی تیم پرسپولیس در سیرجان مقابل گل گهر و از دست رفتن دو امتیاز حساس تیم قرمز پایتخت در هفته نوزدهم اظهاراتی را مطرح کرد.

بازی تیم های پرسپولیس و گل گهر را چطور ارزیابی کردید؟

با توجه به اینکه بازی در هفته نوزدهم لیگ و بین دو تیم گل گهر و پرسپولیس برگزار می‌شد پیش‌بینی می‌کردیم که یک بازی خوب و جذاب را شاهد باشیم. هر دو مربی با تجربه و با دانش بودند و بازیکنان دو تیم هم جزو نفرات خوب لیگ امسال به شمار می‌رفتند. بنابراین طبیعی بود که بازی زیبا و قابل قبولی را از هر دو تیم شاهد باشیم.

درباره گلی که پرسپولیس زد خیلی‌ها معتقد بودند حامد پاکدل توپ را با دست زده. نظر شما چیست؟

من چه آن زمان که مربی پرسپولیس بودم و چه آن زمان که سرپرستی این تیم را بر عهده داشتم هرگز به خودم اجازه نمی‌دادم درباره مسایل داوری اظهار نظر کنم. حالا هم دوست ندارم راجع به این موضوع حرف بزنم و قطعاً کارشناسان داوری در این باره بهترین تصمیم گیرنده هستند و نظرشان صائب است.

درباره گلی که حامد لک دریافت کرد صحبتی ندارید؟

کاملا مشخص بود که تیم گل گهر روی این شیوه بازی تمرین کرده و می‌دانستند که حامد لک خروج های مطمئنی ندارد. به همین خاطر کی‎روش استنلی را در آن منطقه قرار داده بودند تا با ارسال های مکرر روی باکس تیم پرسپولیس، روی دروازه اش خطر ایجاد کنند. گرچه سیدجلال حسینی و دیگر مدافعان پرسپولیس در این بازی عملکرد خوبی داشتند ولی به هر حال مادامی‌که بازیکنی اشتباه نکند گلی هم رد و بدل نمی‌شود. اشتباه کردند و طبیعی بود که روی همان اشتباه بازیکن فرصت‌طلبی مثل استنلی گلش را بزند.

دو امتیازی که پرسپولیس از دست داد تا چه اندازه در راه رسیدن به قهرمانی برایش مشکل ساز خواهد شد؟

همه تیم ها در طول مسیر تورنمنتی مثل لیگ برتر دچار افت و خیز می‌شوند. قطعاً پرسپولیس هم از این قاعده مستثنا نیست. ما درباره پرسپولیسی صحبت می‌کنیم که در سال های گذشته در شرایطی به مراتب بحرانی تر از امروز سرپا ایستاده و مشکلات بزرگتری را پشت سر گذاشته است. حالا که این تیم در کورس قهرمانی است و بحرانی برایش وجود ندارد، مطمئن باشید با شاخصه‌های زیادش مانند بازیکنان خوش‌نام و تأثیرگذاری مثل سید جلال که در خط دفاعی یک مدیر است یا در خط هافبک کمال کامیابی نیا و وحید امیری که در خدمت این تیم هستند به اضافه سایر مهره های سرشناسش، در بازی‌های بعدی سه امتیازهای کامل را می‌گیرد و به خواسته خودش و هواداران می‌رسد.

اما هواداران تا حدی بعد از این تساوی نگران شدند؟

هواداران باید صبور باشند. من آن زمان هم که در کادرفنی پرسپولیس بودم همیشه آنها را به صبوری دعوت می‌کردم. بهترین حربه در هفته های حساس دور برگشت صبوری است. قطعاً حریفانی مثل استقلال و سپاهان که آنها هم در کورس با پرسپولیس هستند دچار اشتباه می‌شوند و امتیاز از دست می‌دهند. قرار نیست همه روی نوار برد باشند. از مسئولان پرسپولیس هم می‌خواهیم در حد توانشان مشکلات مالی که تا اندازه ای افکار بازیکنان را برهم ریخته برطرف کنند تا اعضای تیم و به ویژه بازیکنان با تمرکز بیشتر در لیگ گام بردارند و انشاءالله در پایان، جام را برای ششمین بار متوالی بالای سر ببرند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا