خبر

پرسپولیسی‌ها بدانند املاک تاج مربّا نبوده که کپک بزند/ نمی‌توان برای استقلال قیمت تعیین کرد/ این ارزش‌گذاری‌ها برای سرگرم کردن من و شماست

خبرورزشی –

اکبر کارگرجم بازیکن اواخر دهه ۴۰ و دهه ۵۰ استقلال در گفت‌وگو با خبر ورزشی، پیرامون مسائل اخیر مربوط به ارزش گذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال و فاصله قیمت ۴۳۰ میلیاردی باشگاه پرسپولیس نسبت به باشگاه استقلال اظهاراتی را مطرح کرد.

نظر شما درباره قیمت گذاری اخیر برای باشگاه استقلال و پرسپولیس چیست؟

به نظر من این قیمت‌گذاری اصلاً سندیت ندارد. قیمت‌گذاری وقتی سندیت پیدا می‌کند که بر اساس ملک و املاک و دارایی‌های یک باشگاه یا یک فرد باشد. وقتی فرد یا مجموعه ای املاکی دارد که در سراسر تهران، شهرستان‌ها و کشورهای همسایه قرار گرفته باید همه آنها را برای قیمت‌گذاری مدنظر قرار بدهند در غیر این صورت این قیمت‌گذاری سندیت ندارد.

اما کارشناسان دادگستری بر اساس املاک فعلی این قیمت گذاری را انجام داده اند؟

وقتی املاک باشگاه استقلال بی‌دلیل مورد اشغال دیگران قرار گرفته و عده ای به هر دلیلی آن را تصرف کرده اند و امروز در حال استفاده از آن هستند چطور ممکن است کسی حرفی در این باره نزند؟ باشگاه استقلال یک باشگاه ورزشی بوده که از روز شروع به کارش در خدمت سلامتی و تندرستی مردم تهران و دیگر شهرستان‌ها فعالیت می‌کرده و هیچ فعالیت دیگری هم غیر از این در این باشگاه صورت نمی‌گرفته. به چه دلیل باید املاک این باشگاه را از آن بگیرند؟ استقلال یا همان تاج قدیم در نقاط مختلف تهران مثل نظام آباد، نازی آباد، قنبر آباد، ونک، بلوار آب کرج یا همان کشاورز و نقاط دیگر این شهر زمین و ملک داشته، استادیوم داشته… که هنوز هم سر جای خودشان هستند.

اما آنها را جزو دارایی‌های استقلال حساب نمی‌کنند؟

چرا حساب نمی‌کنند؟ به چه دلیل محکمه پسندی محاسبه نمی‌کنند؟ مگر باشگاه آنها را فروخته است؟ معامله ای صورت گرفته که ما قدیمی‌های استقلال از آن بی‌خبریم؟ مرحوم پورحیدری و آقای آتشی خیلی برای این موضوع تلاش کردند ولی صدایشان به جایی نرسید. چه لزومی دارد املاک باشگاه استقلال بدون اینکه مجموعه این باشگاه آنها را فروخته باشد سندش را به نام فرد یا سازمان دیگری زده باشند؟ کجای قانون آمده که یک عده بیایند ساختمانی که متعلق به باشگاه استقلال بوده را برای خودشان تربیت بدنی تهران کنند؟ اگر امروز یک عده بروند و اهالی یک ساختمان را از آنجا بیرون کنند و بگویند از امروز اینجا برای ماست، قانون چه برخوردی با آنها می‌کند؟ اینکه نشد حرف!

اما طرفداران پرسپولیس و دیگران در واکنش به صحبت‌های آقایان روشن، آتشی یا دیگر پیشکسوتان استقلال می‌گویند این املاک برای گذشته بوده است و داشتم و داشتیم حساب نیست، دارم و داریم حساب است؟

اصلاً قابل توجیه نیست! اینها حرف‌های بچه مدرسه ای‌هاست. پرسپولیسی‌ها باید بدانند املاک تاج که مربّا نبوده کپک بزند و از بین برود. من در همین تهران املاکی را به شما نشان می‌دهم که از ۴۰۰ سال پیش، پشت به پشت و پدر به پسر، بین یک خانواده دست به دست شده و هنوز هم در محله‌های مختلف تهران به نام همان خانواده است. تا وقتی کسی معامله ای انجام نداده و ملکش را نفروخته هیچ کس نمی‌تواند آن را تصرف کند. این در دین و شرع هم هست. حتی اگر ملکی هم بی صاحب باشد شهرداری بعد از چند نوبت آگهی در روزنامه‌ها با این شرط که اگر روزی صاحبش پیدا شد، پولش را بدهد آن را مورد استفاده قرار می‌دهد. آقایان کارشناس دادگستری حتماً از منِ فوتبالیست بهتر به این مسائل اشراف دارند و قطعاً خیلی راحت می‌توانند در اداره ثبت اسناد و دارایی در این باره تحقیق کنند که فلان زمین یا فلان استادیوم یا فلان ساختمان در میدان بهارستان و چهارراه کالج، سندش در گذشته به نام چه باشگاهی بوده است. به همین خاطر است که می‌گویم باشگاه استقلال قیمت ندارد.

پرسپولیس چطور؟ به نظر شما این قیمت برای این باشگاه صحیح است؟

کاری به پرسپولیس ندارم. ولی آنها برعکس ما اصلاً باشگاه نبودند. آنجا یک تیم فوتبال بود که همیشه یک رقیب محترم و قابل توجه برای تاج یا استقلال محسوب می‌شده و هنوز هم هست. اما تاج که در ۱۷ رشته در دو رده زنان و مردان تیمداری می‌کرد قابل قیاس با هیچ باشگاهی در ایران نبود چه برسد به پرسپولیس. آن وقت چطور ممکن است برای چنین مجموعه ای قیمت گذاشت؟ البته این ارزشگذاری‌ها همه حرف است و آخر سر هم هیچ خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد.

چطور؟

چون اگر ما قدیمی‌های استقلال وکیل بگیریم و بیافتیم دنبال این مسایل، خیلی از ملک و املاک باید به استقلال برگردد که آن وقت هیچ یک از آنهایی که امروز در املاک استقلال جاخوش کرده اند، راضی به از دست دادن آنها نمی‌شوند و خلاصه که اینها همه در حد حرف است.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا