خبر

پرداخت تسهیلات خوداشتغالی برای خانواده‌های نیازمند بدون محدودیت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرنگار مهر: میر غنی نظری در جلسه شورای بهره برداری شهرستان خلخال با محوریت خانواده های مشمول کمیته امداد گفت: سیاست نهاد انقلابی کمیته امداد توانمندسازی اقتصادی خانواده ها و خروج آنها از چرخه حمایتی صرف است و در این بین موسسات اجتماعی و بانک ها باید در کنار کمیته امداد باشند

وی با اشاره به قوانین سختگیرانه و رفتار اختیاری بانک ها در پرداخت تسهیلات خوداشتغالی، تصریح کرد: تسهیلات اشتغالزایی و توانمندسازی باید بدون محدودیت و اعمال سیستم های اختیاری حاکم بر نظام بانکی به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد پرداخت شود. .

نماینده مردم خلخال و کوثر در شورای اسلامی، نوع برخورد و برخورد مضاعف بانک ها در پرداخت تسهیلات کار را نگران کننده دانست و گفت: متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد خود دریافتی. – وام های اشتغال نباید مشمول فیلترهای سختگیرانه بانکی شود، بلکه بهتر است از بار نهادی کاسته شود چنین کمیته امدادی این سیاست ها را تسهیل می کند تا مشکلی برای دریافت این تسهیلات برای خانواده ها وجود نداشته باشد.

نزاری افزود: با سازوکارهای بانک ها امروز هر بانکی برای پرداخت تسهیلات قانون خاصی را در مقابل مردم وضع کرده است که در صورت ادامه این روند، بخش عامل متضرر می شود.

ملی با اشاره به تفاهم نامه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه برای به کارگیری متقاضیان، خاطرنشان کرد: بانک ملی متعهد به پرداخت پنج هزار میلیارد تومان تسهیلات در سال جاری است و سهم ثابتی برای همه استانداری ها است و امیدواریم که اردبیل نیز می تواند از این تسهیلات برای ایجاد فرصت های شغلی بهره مند شود و خانواده ها باید گام های جدی بردارند.

دبیر کمیته اقتصادی شورای اسلامی خواستار تسهیل شرایط پرداخت تسهیلات برای مشمولان کمیته امداد و بهزیستی شد و افزود: در قانون بودجه سال جاری و مصوبات کمیته اقتصادی مجلس نمایندگان گام های خوبی پیش بینی شده است. اتخاذ شده در زمینه افزایش مستمری مشمولان کمیته امداد و اشتغال، مصرف رایگان قبوض انرژی و برق و آب و گاز مشترکین حذف شد.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا