خبر

پاکستان ۱۴ فروردین را اول ماه رمضان اعلام کرد


شفقنا- رییس کمیته ملی استهلال پاکستان اعلام کرد: با توجه به رؤیت هلال ماه رمضان در غروب شنبه، فردا یکشنبه ۱۴ فروردین (۳ آوریل) در این کشور روز اول ماه مبارک رمضان است.

به گزارش شفقنا از ایرنا، «مولانا عبدالخبیر آزاد» در گفت و گو با خبرنگاران پس از پایان نشست اعضای این کمیته در شهر «پیشاور» برای اعلام ماه رمضان، گفت: رویت هلال ماه رمضان در مناطق مورد نظر در پاکستان از سوی اعضای این کمیته تایید شد و بدین وسیله فردا روز اول ماه رمضان اعلام می‌شود.

جلسه کمیته‌های منطقه‌ای استهلال در دیگر شهرهای پاکستان نیز همزمان برگزار شد که رای روحانیون و مسوولان این کمیته بر رؤیت هلال ماه رمضان بود.

در پاکستان اعلام رسمی مشاهده هلال ماه رمضان، با جمع آوری تمام شواهد در خصوص رویت هلال و اطلاع آن به رییس کمیته ملی استهلال در این کشور انجام می‌شود.

مسلمانان پاکستان همچون سایر وفاداران به دین مبین اسلام، شعبان که فرا می‌رسد به روزشماری روی می‌آورند تا شاهد حلول ماه رمضان، ماه بهار قرآن باشند و از فرصت معنوی آن برای زدودن غبار دلها استفاده کنند.

در این ماه است که مسلمانان پرشمار پاکستان، صرف نظر از هر مذهب، قوم و طایفه‌ای، بیش از هر وقت دیگر عقل و دل خود را به قرآن سپرده و از این کتاب آسمانی، برای بهسازی امور دنیوی و اخروی خود مدد می‌گیرند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا