خبر

پاپ در اقدامی بی‌سابقه به سفارت روسیه در واتیکان رفت


شفقنا- پاپ در اقدامی بی‌سابقه از جهت دستورالعمل‌های دیپلماتیک برای ابراز نگرانی از رویدادهای اوکراین به سفارت روسیه در واتیکان رفت.

به گزارش روز جمعه ایرنا از رویترز، ماتئو برونی سخنگوی واتیکان بدون اظهار نظر در مورد اخبار مبنی بر مداخله واتیکان برای توقف رویارویی نظامی روسیه و اوکراین گفت که پاپ ۳۰ دقیقه در سفارت روسیه بوده و برای ابراز نگرانی در مورد تحولات اوکراین رفته بوده است.

گفته می‌شود این اولین بار است که پاپ برای گفت وگو با یک سفیر در زمان درگیری به سفارت‌خانه‌ای رفته باشد. سفرای خارجی در واتیکان معمولا برای دیدار با پاپ به کاخ فراخوانده می‌شوند. اندری یوراش سفیر اوکراین در واتیکان گفته بود کی‌یف آماده میانجی‌گری واتیکان برای جلوگیری از بروز جنگ است.

به گزارش ایرنا چهارشنبه گذشته (چهارم اسفند) پاپ در خطابه‌ای عمومی برای شماری از پیروان مذهب کاتولیک ضمن آرزوی قلبی برای استقرار صلح در اوکراین گفت: خطر جنگ در این منطقه “قلب مرا به درد آورده است”.

رهبر کاتولیک‌های جهان همه را دعوت کرد روز دوم مارس (۱۱ اسفند) را روز روزه برای صلح دانسته و در این روز به دعا و روزه برای استقرار صلح متوسل شوند تا شاید ملکه صلح جهان را از دیوانگی جنگ رهایی بخشد.

منابع خبری بامداد دیروز (پنجشنبه، ۵ اسفند) و پس از سخنرانی ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه، از آغاز اقدام نظامی روسیه علیه اوکراین خبر دادند.

روس‌ها اعلام کرده‌اند مراکز نظامی را در اوکراین هدف قرار داده‌اند و اوکراین می‌گوید در حال مقابله با حملات روس‌ها است.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا