خبر

پاسخ هیات هماهنگی به توئیت صدر: در صورت صحت این ادعا، باید به دستگاه قضایی مراجعه شود


شفقنا- هیات هماهنگی گروه‌های شیعی در بیانیه‌ای صحت ادعای برخی طرف‌ها در تهدید گروه‌های سیاسی هم‌پیمان جریان صدر را مورد تردید قرار داد و خواهان رجوع به دستگاه قضایی برای تحقیق در این باره شد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الفرات، هیات هماهنگی گروه‌های شیعی در بیانیه‌ای که با این آیه مبارکه آغاز کرده «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِن جَاءَكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَيَّنُوا أَن تُصِيبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَىٰ مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِينَ» اظهار داشت: ما به همراه فرزندان ملت‌مان توئیت‌ها و اظهارنظرهای برخی مسئولان را دنبال کردیم که بر تهدیدات علیه برخی طرف‌ها حکایت داشت ..ما در عین حال که خواهان حصول اطمینان از صحت این ادعاها هستیم، من باب مسئولیت ملی، شرعی و اخلاقی اعلام می کنیم که در کنار شما هستیم و مخالف هرگونه تهدید از سوی هر گروهی علیه هر شهروندی هستیم.

در ادامه این بیانیه آمده است، ضروری و بلکه واجب می دانیم که با دستگاه قضایی و سازمان‌های امنیتی برای مقابله با این اقدامات جنایتکارانه به شیوه قانونی همکاری شود و عاملان آن (اگر صحت داشته باشد) بازخواست و محاکمه شوند و تنها به رسانه‌ای شدن موضوع اکتفا نشود.

هیات هماهنگی گروه‌های شیعی افزود:ما با دستگاه قضایی بررسی و واکاوی ادله و مستندات(اگر وجود داشته باشد) را پیگیری خواهیم کرد و نسبت به سوء استفاده از آن از سوی برخی طرف‌ها که خواهان برهم زدن اوضاع و پیچیده‌تر شدن آن و کشاندن کشور به فتنه داخلی هستند، هشدار می دهیم.

پیش از این، «سید مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر به عدم سکوت در خط و نشان کشیدن علیه شرکاء و هم‌پیمانان این جریان در دولت اکثریت ملی تهدید کرده بود.

صدر در توئیتی نوشت: بار دیگر صدای وحوش درنده که زبانی جز تهدید نمی فهمند، بلند شده است، بار دیگر شرکاء و هم‌پیمانان در دولت اکثریت ملی (که نه شرقی و نه غربی است) را تهدید می کنند؛ دولتی که نزدیک است نور آن سراسر کشور را روشنایی بخشد، دوستی میهن نشانه ایمان است.

وی در پایان گفت: تهدید و خط و نشان کشیدن کافی است،ما کشور را به دست افراد فاسد بازنخواهیم گرداند، میهن را به کسانی که در ورای مرزها هستند، نخواهیم فروخت، اکثریت مردم با دولت اکثریت ملی موفق هستند و ما در قبال این وضعیت دست بسته و بی‌تفاوت نخواهیم ماند و اجازه نخواهیم داد تا تروریسم و فساد بر ما مسلط شود، تاریخ ما سرشار از قدرت، صبر و ثبات است.

این خبر را در الفرات ببینید.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا