خبر

وزیر کشور لبنان: داعش قصد حمله به اهداف حزب الله در حومه بیروت را داشت


به گزارش شفقنا از ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «مرصد مینا»، «بسام مولوی» وزیر کشور لبنان امروز (چهارشنبه) در کنفرانس خبری با تشریخ جزئیات عملیات انهدام این شبکه تروریستی وابسته به داعش گفت: در این عملیات از سه حمله بمب گذاری که قصد داشت بصورت همزمان سه پایگاه حزب الله لبنان در «ضاحیه جنوبی» (در جنوب بیروت) را منفجر کند، جلوگیری شد.

او اظهار داشت: شبکه دستگیر شده از ملیت‌های فلسطینی هستند که با به خدمت گرفتن جوانان در تدارک انجام عملیات انتحاری بزرگ با کمربند و موشک بودند که ممکن بود تلفات جانی زیادی را به همراه داشته باشد.

وزیر کشور لبنان موفقیت نیروهای امنیت داخلی در کشف مواد مخدر و انهدام شبکه جاسوسی که چند روز پیش اتفاق افتاد و همچنین دستگیری یک شبکه تروریستی در امروز را به نیروهای امنیت داخلی، رئیس و مدیرکل بخش اطلاعات لبنان گفت.

در همین حال نیروهای امنیت داخلی لبنان اعلام کردند که موفق به دستگیری منبعی در داخل «گروه‌های ارتباطی» شده‌اند که به نفع این سازمان افراطی فعالیت می‌کرد.

به گفته وزیر کشور لبنان، این فرد در تماس با گروه تروریستی داعش در سوریه، دستوراتی را از یکی از رهبران داعش در اردوگاه آوارگان فلسطینی در جنوب لبنان دریافت می‌کرد و مسئولیت ارتباط و هماهنگی برای انجام حملات را برعهده گرفت.

«بسام مولوی» اضافه کرد بر اساس گزارش نیروی امنیت داخلی لبنان، این فرد در هفتم فوریه دستورالعملی را برای انجام سه عملیات مختلط و همزمان تعیین شده در حومه جنوبی بیروت علیه سه هدف مشخص شده در مجتمع «الکاظم» در ناحیه «ماضی»، «حسینیه الناصر» در «الاوزاعی» و مجتمع «اللیلکی» دریافت کرده بود و چند روز پس از دریافت سه جلیقه انفجاری، دو نارنجک دستی و مبلغی پول از دستورالعمل‌ها مطلع شد.

وزیر کشور لبنان گفت:  نیروهای امنیت داخلی لبنان  چهار نفر را که در تدارک حملات و تحویل اسلحه شرکت داشتند و ساکن اردوگاه «عین الحلوة» بودند، شناسایی کردند و در این رابطه دو نفر دستگیر شدند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا