خبر

وزیر دارایی هند: به خرید نفت ارزان از روسیه ادامه می‌دهیم


شفقنا- به دنبال هشدار یک مقام ارشد آمریکایی به دهلی نو نسبت به تسریع در معاملات تجاری با مسکو، وزیر دارایی هند بر ادامه خرید نفت ارزان قیمت از روسیه تاکید کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از بخش عربی خبرگزاری «آناتولی» ترکیه (AA)، «نیرمالا سیتارامان»، وزیر دارایی هند در یک اظهار نظر تلویزیونی، خاطر نشان ساخت که کشورش به خرید نفت ارزان از روسیه با قیمت های پایین ادامه خواهد داد.

وزیر دارایی هند در این باره اظهار داشت: ما شروع به خرید کرده و دست کم شمار زیادی بشکه را دریافت کردیم؛ منافع هند همچنان مهم ترین چیزی خواهد ماند که در نظر گرفته می شود.

سیتارامان ضمن یادآوری موضع «سوبراهمانیام جایشانکار»، وزیر امور خارجه هند که تاکید کرده بود منافع و امنیت انرژی کشورش باید در راس هر ملاحظاتی قرار بگیرد، افزود: اگر سوخت در دسترس باشد آن هم با تخفیف، چرا آن را نخریم؟ ما برای مردم خود بدان نیاز داریم بنا بر این شروع به خرید کردیم.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که یک روز پیش از آن، «دالیپ سینگ»، معاون مشاور امنیت ملی آمریکا در اقتصاد بین المللی، در گفت و گو با خبرنگاران در جریان سفر خود به دهلی نو، پایتخت هند، به دولت این کشور نسبت به تسریع در معاملات تجاری با روسیه هشدار داده بود.

سینگ در این باره تصریح کرد: آن چه نمی خواهیم ببینیم، افزایش سرعت واردات هند از روسیه در رابطه با انرژی یا هر گونه صادرات دیگری است که در حال حاضر، به وسیله آمریکا یا جنبه های دیگر رژیم تحریم های بین المللی ممنوع است.

این در حالی است که برخی گزارش های مطبوعاتی حاکی از آن است که روسیه به دنبال تحریم‌های بین المللی بر صادرات نفت خود در واکنش به حمله این کشور به خاک اوکراین تحت عنوان عملیات نظامی ویژه، به هند برای خرید نفت تخفیف های زیادی اعمال کرده است.

در همین حال، «جو بایدن»، رئیس جمهوری آمریکا نیز به نوبه خود، موضع دهلی نو در قبال جنگ روسیه و اوکراین و ادامه همکاری اقتصادی آن با مسکو با وجود همگرایی شدید با واشنگتن طی مدت اخیر را مورد انتقاد قرار داد.

خبر اصلی را در آناتولی ببینیدSource link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا