خبر

وزیر خارجه اوکراین: کاردار سفارتمان مسکو را ترک خواهد کرد


شفقنا – دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین اعلام کرد که کاردار سفارت اوکراین در مسکو به کی یف بازخواهد گشت.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از آرتی عربی، وزیر امور خارجه اوکراین امروز (سه شنبه) در جریان یک نشست خبری گفت: خروج کاردار شواهدی است که نشان می دهد روابط بین مسکو و کی یف به پایین ترین سطح خود رسیده است.

وی معتقد است که کی یف باید در سال 2014 روابط خود را با مسکو قطع می کرد، با توجه به ورود شبه جزیره کریمه به حاکمیت روسیه و آغاز خصومت ها در جنوب شرقی منطقه دونباس و افزود: اتخاذ این تصمیم امروز در خدمت منافع اوکراین است.

اوایل امروز ، کولبا از اتحادیه اروپا خواست تا همه تردیدها را کنار بگذارد و به اوکراین تعهد دهد که عضویت آینده خود را در اتحادیه اروپا بپذیرد.

او گفت: زمان فرا رسیده است. تصمیم استراتژیک بهینه ای که اروپا می تواند در حال حاضر بگیرد این است که اوکراین را به معنای واقعی کلمه به این اتحادیه پیوند دهد.

وزارت خارجه اوکراین اعلام کرد که واسیلی پوکوتیلو، کاردار اوکراین در مسکو را برای رایزنی در زمینه به رسمیت شناختن استقلال جمهوری های دونتسک و لوگانسک از سوی روسیه احضار کرده است.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز دوشنبه دو فرمان را امضا کرد که بر اساس آن روسیه استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک از اوکراین را به رسمیت شناخت.

تنش ها میان غرب و روسیه بر سر مناقشه اوکراین، پس از این اقدام روسیه شدت یافت و کشورهای اروپایی به ویژه انگلیس درصدد اعمال تحریم علیه مسکو است.

این خبر را در آرتی عربی می توانید ببینید.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا