خبر

وزیر بهداشت: مساله جمعیت، حیاتی و راهبردی است


به گزارش شفقنا، دکتر بهرام عین اللهی در این توییت نوشت: قرارگاه جوانی جمعیت شروعی برای یک حرکت تحول‌گرای تعالی بخش در نظام سلامت است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز چهارشنبه از راه اندازی قرارگاه عملیاتی حمایت از سلامت خانواده و جوانی جمعیت در وزارت بهداشت با پیشنهاد وزیر بهداشت و رای قاطع اعضای شورای معاونین این وزارتخانه خبر داد.

دکتر کمال حیدری افزود: با توجه به اهمیت مقوله خانواده و جوانی جمعیت در بالندگی و نشاط جامعه و ارتقاء مولفه های بنیادین نظام سلامت، پیشرفت کشور و اقتدار ملی و  همچنین جبران کاهش نرخ رشد جمعیت و باروری در سالهای گذشته با پیشنهاد وزیر بهداشت و رای  قاطع اعضای شورای معاونین این وزارتخانه تصمیم بر ایفای نقش جدی ستاد وزارت بهداشت، دانشگاه های علوم پزشکی و نظام سلامت در تحقق این آرمان مهم شد.

 

 

وی با بیان اینکه فرماندهی این قرارگاه را شخص وزیر بهداشت برعهده گرفته است، از عزم جدی این وزارتخانه برای نیل به فرمایشات رهبر مدبر انقلاب خبر داد و عنوان کرد: اگر مسئله جمعیت را جدی نگیریم در آینده با مشکلات عدیده ای از جمله خطر بزرگ تحدید نسل برای کشور رو برو می شویم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در ادامه خاطرنشان کرد: دغدغه های مقام معظم رهبری در این بخش جدی و مهم است در همین راستا همه مسئولین در هر حوزه و جایگاهی که قرار دارند، باید آن را سرلوحه قرار دهند.

حیدری گفت: در سال‌های گذشته رهبر معظم انقلاب بارها بر مسئله افزایش جمعیت تأکید کرده‌اند؛ علاوه بر تذکر مجدد در روزهای اخیر، معظم له از سال ۱۳۹۰ تاکنون بیش از ۴۲ بار نسبت به “مسئله جمعیت و فرزندآوری” تأکید داشته‌اند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا