خبر

وزیرخارجه روسیه نمی تواند در نشست سازمان ملل شرکت کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفته است که سازمان ملل نمی‌تواند شرایطی را برای ورود یک هیئت روسی به رهبری سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه به ژنو برای نشست کمیسیون خلع سلاح سازمان ملل و شورای حقوق بشر سازمان ملل ایجاد کند.»

او گفت: «دبیرکل سازمان ملل اعلام کرده که این سازمان نمی‌تواند شرایطی را برای ورود هیئت روسی به ژنو برای نشست کمیسیون خلع سلاح و شورای حقوق بشر ایجاد کند.»

سخنگوی وزارت خارجه روسیه این مشکل را با توجه به بسته شدن حریم هوایی اروپا به روی روسیه عنوان کرده و گفته است: «با توجه به اینکه کشورهای اروپایی همسایه ما حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای روسی بسته اند، پروازی که هیئت روسی قصد داشت برای سفر به ژنو برای بحث در مورد مسائل مبرم مربوط به خلع سلاح و حقوق بشر انجام دهد، نمی‌تواند وارد اروپا شود و سفر لاوروف منتفی است.»

پیش از این «اورزلا فون درلاین» رئیس کمیسیون اروپا در سخنانی اعلام کرده بود که اتحادیه اروپا حریم هوایی خود را به روسیه خواهد بست.

رئیس کمیسیون اروپا در این باره گفت: پیشنهاد ما ممنوعیت تمام هواپیماهای تحت مالکیت روسیه، ثبت شده در مسکو و تحت کنترل این کشور است. این هواپیماها دیگر توانایی فرود آمدن در اتحادیه اروپا، برخاستن از اتحادیه اروپا یا پرواز بر فراز اتحادیه اروپا را نخواهند داشت. وی در ادامه اضافه کرد: این موضوعات شامل تمامی هواپیماهای روسی می‌شود. حریم هوایی ما به روی تمام هواپیماهای روسیه بسته خواهد بود. این شامل جت‌های خصوصی اولیگارش ها هم می‌شود.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا