خبر

وزرای خارجه گروه هفت تصمیم روسیه درباره اوکراین را محکوم کردند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

‌به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «آنالنا بائربوک»، وزیر امور خارجه آلمان در نشست مجازی با دیگر اعضای گروه هفت شامل وزرای خارجه انگلیس، آلمان، ایتالیا، کانادا، ایالات متحده، فرانسه و ژاپن گفتگو کرد.

این نشست به منظور بررسی اوضاع اوکراین و بحران در روابط با روسیه برگزار شد و علاوه بر وزرای خارجه گروه هفت، «جوزپ بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در آن حضور داشت.

در بیانیه وزارت خارجه آلمان درباره نشست وزرای خارجه گروه هفت آمده است: «وزرا در این نشست به رسمیت شناختن جمهوری‌های دونتسک و لوگانسک توسط روسیه و همچنین تصمیم برای اعزام نیروهای روسیه به آن مناطق را محکوم کردند».

وزارت خارجه آلمان افزود: با توجه به تحولات اوکراین، وزیران گروه هفت اقدامات بعدی از جمله گسترش اقدامات محدودکننده را در واکنش به اقدامات روسیه آماده کردند و قرار است این نشست‌ها تا رسیدن به نتیجه برای پاسخ هماهنگ در برابر تهاجم روسیه علیه اوکراین ادامه داشته باشد.

نشست وزرای خارجه گروه هفت در حالی برگزار شد که دو منطقه شرق اوکراین روز دوشنبه توسط مسکو به‌عنوان منطقه مستقل شناخته شدند و «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه دستور اعزام نیرو به این دو منطقه با نام جمهوری خلق دونتسک و جمهوری خلق لوهانسک را صادر کرد.

در مقابل، «جوبایدن»، رئیس جمهور آمریکا نیز اواخر روز سه‌شنبه در اظهاراتی گفت که آماده اعمال تحریم‌هایی علیه روسیه هستیم.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز به اعمال مجموعه تحریم‌هایی علیه روسیه، از جمله محدود کردن دسترسی به سرمایه و بازار مالی و ممنوعیت دسترسی روسیه به برخی خدمات اتحادیه اروپا رأی مثبت داده اند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا