خبر

وزارت راه: ثبت‌نام مسکن ملی تا تکمیل ظرفیت ها ادامه دارد | جهان محتوا


شفقنا- بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، مهلت ثبت نام مرحله هفتم فراخوان نهضت ملی مسکن تا تکمیل ظرفیت هر شهر ادامه دارد.

به گزارش شفقنا، هفتمین مرحله از ثبت نام نهضت ملی مسکن از 24 تیرماه 1401 در 17 فرمانداری و 163 شهرستان آغاز شد و در این مرحله فقط در شهرهایی که اراضی بیش از تعداد متقاضیان واجد شرایط باشند، امکان ثبت نام وجود دارد. شرایط مراحل قبل

پیش از آن مهلت ثبت نام تا 10 تیرماه اعلام شده بود و قرار بود امروز در مورد تمدید این زمان تصمیم گیری شود. بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، پایان مهلت ثبت نام منوط به تکمیل ظرفیت زمین هر شهرستان است.

همچنین پس از بهسازی و تامین نیاز این متقاضیان و در صورت وجود مازاد ظرفیت، مازاد ظرفیت زمین مجددا ثبت می شود.

بر اساس این گزارش، دولت سیزدهم بر اساس قانون تولید و عرضه جهشی مسکن مصوب 26 مرداد 1400 در برنامه خود ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در چهار سال را در نظر گرفت که حدود 5.5 میلیون نفر در این طرح ثبت نام کردند که از این تعداد، حدود 5 میلیون نفر در این طرح ثبت نام کردند. 3.6 میلیون مورد تصویب شد. بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، ساخت 383 هزار و 513 واحد آغاز شده است. از بین این واحدها 954238 واحد در مراحل مختلف توسعه فیزیکی و ساخت قرار دارند. علاوه بر این 429275 واحد انتخاب شدند و عملیات عملیاتی آنها آغاز شد… از 24 تیر 1401 ثبت نام مرحله هفتم آغاز شد. ثبت نام در سامانه طرح های حمایتی جامع مسکن در سایت saman.mrud.ir انجام می شود.

تا امروز 559 هزار نفر برای واحدهای نهضت ملی مسکن در بانک مسکن حساب باز کرده اند که مبلغی که وارد کرده اند 18 هزار میلیارد تومان بوده و 11 هزار و 500 میلیارد تومان به حساب سازندگان تسهیلات واریز شده است. 307 هزار و 198 واحد نهضت ملی مسکن برای انعقاد قرارداد به بانک ارائه شد که از این تعداد 104 هزار و 400 واحد قرارداد دارند و مبلغ تسهیلات نیز 35 هزار میلیارد تومان است. بر اساس آخرین برآوردها قیمت هر متر مربع واحدهای نهضت ملی مسکن 4 میلیون و 750 هزار تومان و مدت زمان ساخت پروژه از 18 تا 24 ماه است.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا